У «Батьківщині» та «Слузі народу» заявили, що хочуть позбавити мандатів проросійських нардепів законним шляхом

У «Батьківщині» та «Слузі народу» заявили, що хочуть позбавити мандатів проросійських нардепів законним шляхом

Представники партій «Батьківщина» та «Слуга народу» заявили, що не підписують звернення до спікера ВРУ щодо позбавлення мандатів у нардепів від ОПЗЖ через відсутність юридичного підґрунтя

Про це повідомила речниця «Слуги Народу» Юлія Палійчук та лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

Палійчук опублікувала заяву фракції партії «Слуга народу», в якій вони написали, що виступають за те, щоб покарання проросійських сил за вчинені злочини мало серйозне юридичне підґрунтя, яке не викликатиме сумнівів ні в українських, ні в міжнародних судах.

«Ми підтримуємо і будемо підтримувати усі законні та конституційні методи позбавлення залишків політичного впливу усіх представників проросійських сил. Але ми не готові підтримувати волюнтаристські та юридично нікчемні ініціативи, які лише підігрують проросійським силам, залишаючи їм шанс на юридичне оскарження і політичну реабілітацію в майбутньому» — йдеться у заяві. 

Юлія Тимошенко написала, що партія «Батьківщина» виступає за позбавлення мандатів народних депутатів від ОПЗЖ у будь-який конституційний спосіб.

«Партія «Батьківщина» була й залишається головним опонентом проросійської «Партії регіонів», яка потім сховалася за назвою ОПЗЖ», - написала Тимошенко. 

Наразі процедура позбавлення нардепа мандату регулюється 81 статтею Конституції України. Згідно з нею, повноваження народних депутатів припиняються одночасно з припиненням повноважень Верховної Ради.

Достроково нардепа можна позбавити мандата у випадках:

1) складення повноважень за його особистою заявою;

2) набрання законної сили обвинувачувального вироку щодо нього;

3) визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;

4) припинення його громадянства або виїзду на постійне проживання за межі України;

5) якщо впродовж двадцяти днів з дня виникнення обставин, які призводять до порушення вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, ці обставини ним не усунуто;

6) невходження депутата, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу парламентарія зі складу такої фракції;

7) його смерті.

Нагадаємо, раніше Рух ЧЕСНО опублікував список із майже 70 народних депутатів, які відмовилися підписувати звернення до спікера ВРУ про позбавлення проросійських депутатів повноважень.

Фото: Верховна Рада України