Цей рік є вирішальним для розвитку війни, бо з часом підтримка України зменшиться — Президент Чехії

Цей рік є вирішальним для розвитку війни, бо з часом підтримка України зменшиться — Президент Чехії


Про це Петр Павел розповів у інтервʼю Süddeutsche Zeitung. 

«Наступного року відбудуться вибори в США. Інтерес американських виборців буде зосереджений на внутрішній політиці, а в зовнішній, у кращому випадку, на виясненнях відносин з Китаєм. Якщо підтримка з боку США зменшиться, то зменшиться і підтримка низки європейських країн. Україна має це враховувати. Наступного року вона, ймовірно, не зможе приступити до великої та дорогої операції», — сказав Петр Павел.

Президент також зазначив, що Чехія вичерпує свої можливості допомоги України.

«Ми не лише постачали, що могли, із власних запасів, а й закуповували матеріал з-за кордону. З власних запасів ми майже нічого не продаємо», — сказав Павел. 

Він зазначив, що у Чехії ще є потужності і запаси протиповітряної оборони і боєприпасів. Є виробничі потужності, але їх обмежує брак працівників. У цьому контексті відкриваються можливості для працівників з України.

Відповідаючи на запитання про те, які гарантії безпеки потрібні Україні, Президент Чехії сказав, що це членство в НАТО. Проте однозначної підтримки швидкого вступу України з боку держав-членів немає. 

Головною перешкодою є конфлікт, що триває. Однак навіть після завершення війни буде важко знайти консенсус, а багато членів побачать в Україні тягар.

«Шлях України до Європи має пролягати через швидке зближення з Європейським Союзом і лише потім із силовими структурами. Я думаю, що це правильний порядок», — сказав Петр Павел.

Фото: Friedrich Bungert