«Це було важке рішення з мого боку, але вони їм потрібні», — Джо Байден про рішення надати Україні касетні боєприпаси

«Це було важке рішення з мого боку, але вони їм потрібні», — Джо Байден про рішення надати Україні касетні боєприпаси

Президент США Джо Байден прокоментував рішення передати Україні касетні боєприпаси. Це рішення він назвав складним.

Про це Джо Байден сказав в інтерв'ю телеканалу CNN.

Президент США обговорював рішення передати Україні такого роду боєприпаси разом із союзниками та представниками Конгресу. 

«Це війна, пов'язана з боєприпасами. І ці боєприпаси у них закінчуються, а у нас їх мало», — сказав Байден під час інтерв'ю CNN. 

Він додав, що рішення передати ці боєприпаси Україні було рекомендацією Міністерства оборони. Рішення є тимчасовим, поки США не отримаємо більше 155 мм зброї і снарядів для українців.

«Головне те, що вони мають зброю, щоб зараз зупинити росіян — не дати росіянам зупинити український наступ через ці райони. Я думаю, що вони [касетні боєприпаси] їм були потрібні», — сказав Байден.

Касетні боєприпаси заборонені більш ніж у 100 країнах, оскільки вони розкидають боєприпаси на великих територіях, які можуть не вибухнути під час удару та можуть становити довгострокову небезпеку для будь-кого, хто з ними стикається, подібно до наземних мін. 

Проте США та Україна не підписали цю заборону. 

За даними правозахисної організації «Human Rights Watch» російська армія масово використовує касетні боєприпаси під час війни проти України.