Truth Hounds: «Росатом» сприяв катуванням працівників ЗАЕС

Truth Hounds: «Росатом» сприяв катуванням працівників ЗАЕС

Громадська організація «Truth Hounds» випустила дослідження про сприяння керівництвом «Росатому» систематичним викраденням і катуванням співробітників ЗАЕС в тимчасово окупованому Енергодарі. 

Про це йдеться у звіті Truth Hounds.

Свідки розповіли Truth Hounds про цілу мережу місць незаконного утримання у місті Енергодар, де цивільних піддають катуванню. Росіяни утримують десятки людей у переповнених маленьких камерах, призначених для двох-трьох осіб. Російська корпорація «Росатом» та її агенти були повністю поінформовані та навіть залучені до переслідування працівників атомної електростанції.

Агенти «Росатому» на станції були присутні на катуваннях чи допитах співробітників станції. Свідки Truth Hounds повідомляють, що співробітники «Росатому» зазвичай не брали безпосередньої участі в актах тортур, але без їхнього відома це «було б неможливим».

Керівництво від «Росатому» також використовувало офіцерів ФСБ РФ для залякування і примусу співробітників ЗАЕС до підписування контрактів з корпорацією. Один із постраждалих розповів Truth Hounds, що російські військові переслідували його і вимагали співпрацювати з «Росатомом».

За даними української влади, з березня 2022 року в Енергодарі затримали близько тисячі людей та піддали катуванню.  Співробітника станції Андрія Гончарука російські військові закатували до смерті.

Truth Hounds та Центр громадянських свобод (ЦГС) закликають міжнародну спільноту запровадити комплексні санкції проти «Росатому», аби ізолювати корпорацію від співробітництва. Також вони вимагають застосувати санкції й щодо керівників компанії, відповідальних за пособництво та підбурювання до масових катувань на Запорізькій АЕС. Крім того, «Росатом» та його керівництво мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності за порушення міжнародного права.