Треки, які ви могли пропустити: добірка від «СЛУХ»

Автори:
Медіа «СЛУХ»
Треки, які ви могли пропустити: добірка від «СЛУХ»

Щомісяця медіа про музику та культуру «СЛУХ» шукає треки, які не опинилися в хіт-парадах та пройшли повз слухачів. Разом з ними публікуємо добірку пісень, які ви могли пропустити. 

ПІСНІ

Ганна Польська — Дура  

Саша Ганапольська з Tember Blanche написала цю коротку й мінімалістичну пісню після того, як побачила під інтерв’ю дуету образливий коментар про її зовнішність. «Дура» звучить зухваліше й грайливіше, ніж пісні Tember Blanche, але вчувається саунд-продюсерська робота Влада Лагоди.

Злипні — Любити Світити Давати  

«Злипні» можуть і веселий психоделічний рок зіграти, і містичний хіп-хоп про наркотичний тріп зачитати. Вийшло відвертіше й крутіше, ніж у багатьох українських реперів.

Покруч — Руки  

Український супергурт «Покруч», що складається з учасників колективів «ТОЛ», Vivienne Mort і MegamasS, стабільно раз на рік випускає вишукану віртуозну композицію, після якої шанувальники ще активніше питають: «Коли вже повноцінний альбом?!». Нова пісня «Руки» — не виняток.

The Unsleeping — Холодно  

Не вірте цим київським уманцям! Їхня нова пісня зовсім не холодна, а наповнена теплими гітарними рифами у дусі Deftones і викликає асоціації з альтернативою, що надихається мелодикою шугейзу.  Від звання найкращого українського рок-гурту «The Unsleeping» стримує лише відсутність повноформатного альбому із подібними українськомовними піснями.

Renie Cares — хвилями  

Зазвичай пісні Renie Cares викликають мурашки похмурою атмосферою і темними-темними текстами про особисте. А цього разу начебто безтурботна і наївна музика у пісні «Хвилями» різко контрастує з текстом про абсурдність ядерної зброї. Звучить як болюча і тривожна надія на щасливе майбутнє.

АЛЬБОМИ

Скажи щось погане — Рефлексія  

Перший повноформатний альбом від «Скажи щось погане» — це, однозначно, подія для молодої української сцени. «Рефлексія» бере добротним сонґрайтингом — короткі влучні треки будуються навколо чіпких басових рифів, а хтиві вокальні мелодії Артура в’їдаються у мозок одразу після прослуховування. 

mertvi dereva — Чорна рілля (ЕР)  

Андрій Печаткін із White Ward i Signals Feed The Void запустив сольний проєкт. Ця жорстка й напружена музика, здається, не має жодних рамок, але умовно мініальбом «Чорна рілля» можна назвати індустріальним хіп-хопом із шумовими експериментами. Музикант читає на теми меншовартості, мови, війни та релігії, перемежовуючи це шрайком (різновид скриму в блек-металі) — виходить страшно й морально важко.

Рома Майк — New Era  

Другий студійний альбом Роми Майка наповнений теплою ностальгією, дитячими спогадами та щирою саморефлексією. Усе це загорнуто у вишуканий, розслаблений саунд повільних бітів, які звучать особливо витончено разом із гітарними та клавішними партіями. Ідеальний альбом для затишних літніх вечорів, які хочеться провести наодинці під ненавʼязливу мелодичну музику.

Володимир Дантес — Кити  

Перший українськомовний альбом Дантеса дивує різноманітністю настроїв. Тут тобі й безтурботний позитив, і чиста агресія, й наївна закоханість. Слухати нову роботу артиста дійсно цікаво, адже не знаєш, чого очікувати в наступній композиції.

Schmalgauzen — Твій Віль del.1  

Послухати дебютний мініальбом Schmalgauzen — наче залпом випити келих вина й занадто швидко сп’яніти. Чудовий театральний артрок під сильним впливом кабаре, який вражає артистичним підходом дуету вокалістів Влада Михальчука і Михайла Матюхіна та винахідливою, динамічною, солодкавою музикою.

КЛІПИ

Паліндром — Саудаде  

Степан Бурбан грає роль весільного оператора у кліпі до пісні з майбутнього альбому «Найкращі питання собі». І якщо у відео Паліндром приміряє самоіронічно-кітчеве амплуа (серед кількох інших), то музика й текст — це майже постмодерністське нашарування різнобічних впливів та ідей артиста.  Агресивний Кашляючий Ед, ностальгійний естрадний співак Степан Петрович, похмурий гостросоціальний Паліндром, який полюбляє блек-метал…

TVORCHI — I Can’t Stop  

TVORCHI поділилися качовою піснею і яскравим кліпом на неї. Легкий і приємний літній вайб, стильні вишукані образи, але занадто малий хронометраж, щоб встигнути насолодитись дійсно чарівним треком.

Люсі — Останній роман  

Українська музикантка випустила першу за рік пісню. Окрім легкої та душевної композиції, Люсі поділилась мрійливим кліпом — це простота і витонченість у кожному кадрі. 

Мія Рамарі — Не дивись на мене  

Поетична, чуттєва пісня під акомпанемент ніжного фортепіано звучить неймовірно. Болісна, але відверта композиція про складні відносини з собою. Крає серце ледь помітний надрив у голосі та неочікувана зневіра у собі, але композиція надихає почати любити себе.

Nazva, KRUTЬ — На дно  

У нас три прохання до гурту Nazva: по-перше, дайте додаткову премію Андрію Сагану за цей чудовий кліп із вайбом Веса Андерсона, по-друге — пишіть більше таких чіпких приспівів. По-третє — передавайте Марині Круть, що писати безтурботно й невимушено їй однозначно вдається!