Так званий «суд» припинив кримінальну справу вбитого в тимчасово окупованому Криму біженця з Узбекистану, його тіло два роки пролежало в морзі

Так званий «суд» припинив кримінальну справу вбитого в тимчасово окупованому Криму біженця з Узбекистану, його тіло два роки пролежало в морзі

Про це повідомила «Кримська солідарність»

Політичного біженця Набі Рахімова звинувачували за вісьмома статтями КК РФ. ФСБ висунула померлому нібито організацію терористичної діяльності, зазіхання на життя російських співробітників так званих «правоохоронних органів». Тіло підсудного весь цей час, майже два роки, перебувало в морзі.

«Це прості смс-повідомлення з простого телефона про те, що він нібито планує щось підірвати. Я думаю, що будь-яка грамотна людина на сьогодні знає, що всі смс-повідомлення, всі прості телефонні дзвінки прослуховуються, тому я не думаю, що, якби людина планувала якийсь злочин, вона спілкувалася б через смс, тим більше із закордонним номером», — упевнений адвокат Едем Семедляєв.

Провину Рахімова російські слідчі доводили свідченнями двох таємних свідків, одного з яких допитати в суді не вдалося. 

Крім того, у справі Рахімова проходили засекречені оперативні співробітники, які в день убивства, як вони розповіли в суді, приїхали на слідчі заходи разом з понятими, але нічого не бачили, бо до будинку заходили лише співробітники спецпідрозділу.

Дружина вбитого шукача притулку Сохіба Бурханова брала участь у процесі як представниця обвинуваченого. Наразі Бурханова має 15 днів на подання апеляції щодо ухвали Південного окружного військового суду. Якщо вона вирішить її оскаржити, їй доведеться перебувати в центрі тимчасового утримання іноземних громадян до набрання ухвалою законної сили.

«Її досі не відправляють до Узбекистану у зв’язку з тим, що вона є представником підсудного, тобто представником свого чоловіка, і має право брати участь у судових засіданнях, хоча з першого дня вона заявила, що не бажає брати участь у дебатах. Проте суд не дає дозволу на те, щоб її депортували з Російської Федерації до Узбекистану. На рішення ЄСПЛ, яке було в її справі, вони вже не звертають уваги», — пояснив адвокат Едем Семедляєв.

Нагадаємо, 11 травня 2021 року росіяни поблизу тимчасово окупованого Сімферополя розстріляли під час затримання громадянина Узбекистану Набі Рахімова, стверджуючи, що він начебто чинив збройний опір співробітникам так званих «правоохоронних органів».

Фото: Кримська солідарність