«Світова система безпеки не працює, її треба змінювати» — омбудсмен України

«Світова система безпеки не працює, її треба змінювати» — омбудсмен України

Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив під час конференції «UA: Права людини за темних часів»

Лубінець окреслив ключові тези, які Україна сьогодні хоче донести: 

1. Світова система безпеки не працює, її треба міняти, треба шукати нові підходи. Якщо міжнародні організації не справляються зі своїми мандатами, навіть попри те, що вони мають більш ніж столітню історію, вони повинні або зникнути, або змінитись.

2. Російська Федерація — не просто країна-спонсор тероризму, вона є країною-терористом, і її представників треба виключити з усіх міжнародних організацій.

3. Окрему увагу треба приділити питанню повернення українських військовополонених і цивільних заручників, яких Росія тримає з порушенням усіх норм Женевських конвенцій, додаткових протоколів до Женевських конвенцій та взагалі ідеї міжнародного гуманітарного права.

«Система колективної безпеки не працює, бо немає механізму притягнення до відповідальності за агресію. Це розпочалось у 1992 році, коли одна незалежна країна забрала частину іншої незалежної країни — Молдови. Якою була відповідь міжнародної системи колективної безпеки? Ніякою. Наступною була Чечня, потім Грузія і у 2014 році Україна, однак тільки зараз світ зрозумів, що на агресію треба відповідати прямою допомогою: фінансовою, політичною і, перш за все, військовою», — сказав омбудсмен.

Дмитро Лубінець розповів, як можна змінити глобальну систему світової безпеки:

1. Створити орган швидкого реагування, який буде допомагати країні, постраждалій від агресії.

2. Наступний крок — запуск процедури трибуналу, щоб вище військово-політичне керівництво держави-агресора знало, що буде відповідальність за злочинні накази та дії кожного військовослужбовця, що їх виконує.

3. Автоматичне припинення діяльності представників країни-агресора в усіх міжнародних організаціях. Якби такий механізм існував, Російська Федерація вже давно би втратила право «вето» у Раді Безпеки ООН.

Фото: Андріана Веляни