Свій дім: Зруйновані льодові арени

Автори:
Свій Дім
Свій дім: Зруйновані льодові арени

Новий рік для тренерів і вихованців льодової арени «Альтаїр» у Дружківці розпочався із сумної звістки — сюди влучила ворожа ракета, будівля спалахнула. 

Це не перша арена, яку зруйнувала російська армія. «Свій дім» розповідає про криті ковзанки, які постраждали від дій росіян.

Льодову арену «Альтаїр» у Дружківці на Донеччині відкрили у 2013 році. Через рік на її базі почала працювати найбільша в Україні дитячо-юнацька спортивна школа ХК «Донбас» з хокею та фігурного катання. Клубу довелося евакуюватися з тимчасово окупованого Донецька.

Ввечері 2 січня по Дружківці росіяни випустили дві ракети. Одна з них влучила в арену. Після обстрілу будівля спалахнула.

Минулого року приміщення використовували для збору та розподілу гуманітарної допомоги.

«Невідомі зв'язали охорону, винесли оргтехніку, плазмові екрани, засоби зв'язку, сейф, який був у фан-магазині, викрали службові автомобілі та підпалили спортивні споруди», — повідомляли у пресслужбі клубу «Донбас».

image-

Палац спорту Арена «Дружба» була однією з найважливіших спортивних споруд на Донеччині. ЇЇ побудували у 1975 році за типовим проєктом розробки 1956 року.

Будівля Льодового палацу спорту у Сєвєродонецьку повністю зруйнована. Росіяни неодноразово обстрілювали заклад, але попадання у червні спричинило пожежу, яка знищила місце.

Льодовий палац у Сєвєродонецьку

Обгорілі стіни палацу пам'ятають ті часи, коли тут займалися фігурним катанням, хокеєм, волейболом, проводили концерти та випускні. Знищено майже 50 років історії спортивного та культурного розвитку міста.

«Ми втратили Льодовий палац спорту — його зруйновано вщент. А ще 13 років тому місцева волейбольна команда “Сєвєродончанка” здобула там золоті нагороди української першості — єдині для Луганщини у командних змаганнях у всіх видах спорту за останні 20 років», — зазначив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

У Маріуполі обстріли пошкодили сучасну льодову арену Mariupol Ice Center. Її відкрили у 2020 році. За два роки до цього урочисто заклали символічну капсулу з інформацією про будівництво та побажання в фундаментній плиті.

Вона стала домашньою ареною хокейного клубу «Маріуполь» і місцем дітей, які займалися хокеєм і фігурним катанням.

Льодова арена Mariupol Ice Center

У квітні 2022 ворожа ракета влучила у будівлю льодового спорткомплексу «Салтівський лід» у Харкові. Росіяни майже повністю розтрощили одну зі стін будівлі.

Уламки ракети «Ураган» зберігає сторож спортивного комплексу, Віктор Дуда.  У сюжеті програми «Харьковскіє Ізвєстія» чоловік каже, що залишив їх на пам’ять та для майбутньої інсталяції. 

До війни тут займалися кількасот юних харківських хокеїстів та ковзанярів. На арені проводилися українські турніри з ковзанярських видів спорту, а також хокею, який відповідав усім необхідним стандартам Міжнародної федерації.

Наразі спорткомплекс починають відновлювати: вже закрили стіну, прибрали уламки й забили вікна.

image-

Платформа Свій дім збирає свідчення всіх, хто втратив житло після нападу Росії. Щоб додати свою історію, заповніть форму.