Свій дім: обстріли і підтоплення Херсона

Автор:
Свій дім
Свій дім: обстріли і підтоплення Херсона


Валентині Петрасюк 75 років. Чоловік Станіслав на рік старший. Будинок подружжя у Херсоні двічі постраждав від прильотів, а у червні його затопило після підриву Каховської ГЕС. 

«У нас було все. Своя хата. Ми жили не дуже багато, але все мали. Перший прильот був десь у лютому 2023 року, а другий — 19 квітня. Вилетіли вікна, розбило фронтон, дах пробило у п'яти місцях, знесло половину паркану. Великий уламок потрапив у гараж, пройшов крізь машину. І це був початок нашої біди», — розповіла Валентина.

У червні росіяни підірвали Каховську ГЕС, що спричинило підтоплення будинку подружжя. Як трохи спала вода, Валентина одразу пішла додому. Чоловіка з собою не взяла — боялася, що не витримає хворе серце.

«Неподалік дому були хлопці, волонтери чи поліціянти. Вони дали гумові чоботи вище колін. Та вода все одно набиралася у взуття. Я не можу описати цей жах. Хлопці зуміли відкрити двері у прихожу, але зайти усередину не вийшло, тому що все завалено та перевернуто», — розповіла жінка.

Вода принесла у двір дошки, частини меблів. Усюди була риба. 

Будинок, в якому мешкала родина, звели у 1954 році. Це була батьківська хата чоловіка Валентини. «У нас був гарний город. Дерева шикарні: виноград, яблуні, інжир, аґрус, смородина. Калина біля входу», — каже вона.

На платформі «Свій дім» можна поділитися власними спогадами про зруйновану оселю або заклад, в якому працювали. Для цього є зручна анкета https://bit.ly/sviydim