Свій дім: як росіяни обстрілюють людні місця

Авторка:
Агенція медійного росту «АБО»
Свій дім: як росіяни обстрілюють людні місця

Агенція медійного росту «АБО» запустила нову платформу «Свій дім» — свідчення людей, які втратили свій дім через агресію Росії. ​​Проєкт призначений показувати воєнні злочини росіян. 

Сьогодні розповідаємо про те, як росіяни спеціально обстрілюють людні місця. Гортайте карусель та дивіться, що за час повномасштабного вторгнення з ними зробила Росія. 

У кожному населеному пункті найлюдніше місце — це ринок. Для паніки та більшої кількості постраждалих росіяни прицільно стріляють по цих місцях ракетами, бомбами, мінами та снарядами.

У містах та селах поблизу лінії фронту російські військові зруйнували майже всі ринки. 

Перший обстріл центрального ринку в Лисичанську стався 15 квітня. У червні ринок спалили повністю — разом з контейнерами та магазинами, які на ньому були розташовані.

Касетними боєприпасами з РСЗВ 3 липня росіяни вдарили по центральному ринку у Слов’янську. Він спалахнув у декількох місцях. Загинуло двоє людей, семеро — зазнали поранень.

Центральний ринок у Бахмуті обстрілюють невпинно. Тільки в липні три рази били з «Урагану» та артилерії. Розбили адміністрацію ринку й будівлі магазинів. 21 липня тут гасили пожежу на площі 100 м2 — горіли торговельні контейнери.

Вранці 12 жовтня, коли на центральному ринку Авдіївки було багато людей, росіяни накрили його «Градами». Загинули семеро місцевих, поранення отримали ще 12 мирних громадян. 

3 грудня російські військові обстріляли ринок в Торецьку. Більшість яток та контейнерів зруйновано.

7 грудня під вогнем перебували автостанція, заправки, житлові будинки Курахового, а в епіцентрі обстрілу опинився ринок. Стріляли із реактивних систем залпового вогню: 10 загиблих, стільки ж поранених.