Свій дім: Будинок. Село Любимівка, Херсонщина

Автори:
Свій Дім
Свій дім: Будинок. Село Любимівка, Херсонщина

Батьки та брат Тетяни Федорнак-Чорної дивом вижили у селі Любимівка Херсонської області. У льох, де вони переховувалися з іншими родинами, було пряме влучання. З-під завалів їх відкопували односельці й собака, яку потім вбили російські військові.

«Уже на початку березня село Любимівка на півночі Херсонщини не просто окупували — воно стало на лінії вогню, у безпосередній зоні бойових дій. Людей використовували як живий щит і не випускали навіть на окуповані території. Виживали без зв'язку, світла, газу. Були серйозні проблеми з медикаментами та доступом до питної води. Здебільшого її набирали під час дощу. Готували на печах у дворах», — розповіла Тетяна.

Перших руйнувань батьківський будинок зазнав 18 серпня 2022 року — коли росіяни влучили у льох. Згодом військові РФ винесли майно та підірвали дім. 

Найбільш болісно сприйняла звістку про руйнування мама Тетяни: «Моя мама — корінна мешканка Херсонщини, родина батька переїхала зі Закарпаття під час вербування на роботу совєтами у 70-х. У цьому ж селі вони зустрілись під час футбольного матчу, потім після навчання у Херсонському аграрному університеті приїхали сюди працювати та почали будуватись».

Зараз батьки мешкають у Києві. Тато вже адаптувався, мамі складно. 

«Найгіршою новиною за саме руйнування була тільки звістка про те, що росіяни вбили нашого собаку. Він перший, хто допомагав відкопувати постраждалих, але як тільки обстріл продовжився, втік. Потім повернувся, де на нього вже чекали мародери й вбивці», — розповідає вона.

На платформі «Свій дім» можна поділитися власними спогадами про зруйновану оселю або заклад, в якому працювали. Для цього є зручна анкета