Свій дім: 7 закладів, які Україна відремонтувала на Сході до повномасштабної війни, але росіяни їх знищили

Авторка:
Агенція медійного росту «АБО»
Свій дім: 7 закладів, які Україна відремонтувала на Сході до повномасштабної війни, але росіяни їх знищили

Агенція медійного росту «АБО» запустила нову платформу «Свій дім» — свідчення людей, які втратили свій дім через агресію Росії. ​​Проєкт призначений показувати воєнні злочини росіян. 

Сьогодні розповідаємо про заклади на Сході України, які були відремонтовані за рік до повномасштабної війни. Гортайте карусель та дивіться, що за час повномасштабного вторгнення з ними зробила Росія.

Школу водних видів спорту «Садко» в Сєвєродонецьку відкрили у грудні 2021 року. У березні, при першому обстрілі, згорів спортзал. Через кілька днів стався приліт у ванну басейну.

На побитій снарядами будівлі гімназії у Лимані залишилась табличка: «Заклад відремонтовано дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Японії». Внизу хтось від руки дописав: «Зруйновано орками».

Центр «Олімп» у Кремінній після реконструкції став однією з найкращих тренувальних баз в Україні для спортсменів/ок. 17 квітня російські снаряди влучили на територію бази. Там спалахнула пожежа площею 2400 кв.м.

Російські військові поцілили у краєзнавчий музей у Лимані. Згоріли рушники, вишивки, картини, вироби зі соломи та бісеру. Вони були частиною виставки, яку вперше було втрачено в Донецьку у 2014 році.

У травні росіяни зруйнували новий корпус госпіталю для ветеранів війни у Святогірську. У 2021 році тут відкрили відділення фізичної та реабілітаційної медицини.

Відділення екстреної допомоги у Рубіжному після реконструкції відкрили у квітні 2021. Зараз заклад зруйнований обстрілами. Місто тимчасово окуповане Росією.

Реконструкція школи №26 в Маріуполі тривала близько двох років до весни 2021. Її утеплили, замінили вікна і двері, облаштували пандусом, тактильною плиткою, підіймачем для колісних крісел, санвузлами з елементами доступності. У квітні 2022 року росіяни зруйнували школу вщент.

На платформі «Свій дім» можна поділитися власними спогадами про зруйновану оселю або заклад, в якому працювали, заповнивши анкету. Посилання залишаємо в сторіз.