Суд в Нідерландах постановив повернути «скіфське золото» в Україну

Суд в Нідерландах постановив повернути «скіфське золото» в Україну

Верховний Суд Нідерландів підтримав рішення Апеляційного суду за 2021 року повернути «скіфське золото» в Україну

Про це повідомила пресслужба суду. 

«Рішення Верховного Суду поставило крапку в цій суперечці. Музей Алларда Пірсона має передати мистецькі цінності державі Україна, а не кримським музеям», — йдеться у рішенні суду.

Наказ передбачає, що музейні експонати мають бути передані до Національного історичного музею України в Києві до стабілізації ситуації в Криму. 

У лютому 2014 року колекцію «скіфського золота» з музеїв Криму вивезли в Амстердам для участі у виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря». Музей Алларда Пірсона в Амстердамі отримав об'єкти у тимчасове користування. Згодом Росія тимчасово окупувала Крим у 2014 році. 

Тоді Україна почала вимагати повернення артефактів не на території тимчасово окупованого Криму, а в Київ. Натомість Росія також заявляла про свої права на «скіфське золото».

14 грудня 2016 року суд Амстердама вирішив повернути Україні «скіфське золото», проте тимчасово окуповані кримські музеї почали процес оскарження рішення. 

Виставка складається з колекцій п'яти музеїв, один з яких розташований у Києві, а чотири — в Криму. Серед 500 експонатів виставки — артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, коштовне каміння і мечі стародавніх греків і скіфів.

Фото: ANP