Столтенберг: НАТО не надавала Україні касетні боєприпаси

Столтенберг: НАТО не надавала Україні касетні боєприпаси

Ця зброя дозволить ефективно протидіяти російській тактиці «живих хвиль». Водночас 110 країн підписали конвенцію про невикористання цих снарядів. 

«НАТО не постачало і не радило постачати цей тип озброєння», — сказав генеральний секретар організації Єнс Столтенберг у дискусії під час Мюнхенського безпекового форуму.

Український запит щодо цих снарядів став публічно відомим у грудні 2022 року. Тоді CNN дізналося від джерел у Білому домі, що США вже протягом кількох місяців розглядали цей запит. 

Наприкінці 2022 року приватна військова компанія почала застосовувати тактику «живих хвиль», кидаючи на українські позиції малі штурмові загони хвиля за хвилею. Натомість роль броньованої техніки у цій тактиці досить незначна. 

Експерт Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков вважає, що касетні боєприпаси були би ефективними у протидії цим хвилям. 

Наприкінці січня Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що Естонія не бачить проблеми в наданні Україні касетних боєприпасів. Водночас для цього потрібно отримати дозвіл країни-виробника — Німеччини. 

Міністерка закордонних справ Німеччини Аналена Бербок, яка брала участь в дискусїі разом з Столтенбергом, обережно висловилася проти передачі цих снарядів Україні.  

«Ми керуємося Статутом ООН, ми керуємося міжнародним гуманітарним правом», — сказала вона.

Близько 110 країн підписали Конвенцію про заборону використання касетних боєприпасів. України, США та Естонії серед них немає, а Німеччина — є.

Фото: picture allianc