СТБ перепросив за поточну версію фільму «Юрик» і вилучив його з показу

Авторка:
Сюзанна Рівняк
СТБ перепросив за поточну версію фільму «Юрик» і вилучив його з показу

СТБ перепросив за невідповідність дійсності частини сцен поточної версії фільму «Юрик» і вилучив його з показу. Виробнику доручили «внести значні зміни».

Про це повідомила пресслужба СТБ. 

«Ми дякуємо жителям Маріуполя, захисникам міста та всім українцям, які звернули нашу увагу на невідповідність частини сцен в художньому фільмі "Юрик" історичній правді», — йдеться у повідомленні. 

OsnovaFilm Production пропонують розробити нову версію фільму, зокрема, забрати будь-які згадки Маріуполя як місця, в якому розгортаються події та не використовувати назв тимчасово окупованих чи вже звільнених населених пунктів.

Також нова художня стрічка повинна містити документальний постскриптум з реальними фактами про масштаб російських злочинів і не демонструвати причетність ніяких організацій до евакуації. 

СТБ також запровадить нову посилену систему перевірки контенту про події повномасштабної війни для додаткової оцінки його чутливості та фактчекінгу.

Нагадаємо, прем’єра телевізійного фільму «Юрик» викликала критику в медіа та соціальних мережах, аж до вимоги видалити стрічку і скасувати подальші покази. Глядачів обурили наявність у персонажів світла і води, здатність вільно пересуватися містом, а також сюжетна лінія про так звану евакуацію ОБСЄ, якої в Маріуполі насправді не було.