Стати депутатом у 19 років. Історія хлопця, який змінює рідне місто

Стати депутатом у 19 років. Історія хлопця, який змінює рідне місто

23-річний Богдан Скоропад є наймолодшим депутатом Жовківської міської ради на Львівщині. Після школи хлопець вступив до Української академії лідерства — рік жив та навчався у київському осередку Академії. Але згодом повернувся у Жовкву, де організовував культурні та освітні ініціативи для молоді на волонтерських засадах. 

Зараз Богдан залучає гранти для розбудови міста та розвиває молодіжний осередок вже на державній посаді. Він мріє, аби молоде покоління було залучене до формування українського суспільства, не боялося проявляти та реалізовувати ініціативи, які спрямовані на розвиток України. Своїм прикладом Богдан Скоропад хоче показати молоді, що вона може впливати на державотворення, яке починається в маленьких містах. 

Про те, як розвивати рідне місто, залучати кошти на молодіжні ініціативи, що вивчати і знати, аби працювати на державній посаді читайте у матеріалі. 

Навчання в Українській академії лідерства

Українська академія лідерства — це насичена річна програма між школою та університетом для вмотивованих підлітків 16-20 років. Навчання в Академії спрямоване на те, щоб проявити у молоді лідерські якості, активну громадянську позицію, бажання розвиватися в Україні та брати відповідальність за своє життя та майбутнє країни. 

У 2017 році студентом Академії став Богдан Скоропад. Він хотів долучитися до спільноти однодумців серед молоді, лекторів та викладачів в Українській академії лідерства. 

Тут хлопець також дізнався про фандрейзинг, особливості комунікації в різних сферах діяльності, зокрема в державних установах. За його словами, найбільше допоміг в депутатській діяльності блок, який вивчають студенти Академії — «Державотворення». Під час занять на прикладі успішних кейсів України та інших країн показували, як збудувати міцну державу. 

В Академії мене навчили бути собою, нічого і нікого не боятися, ставити собі цілі та йти до них поступово. Мріяти і діяти,

— згадує Богдан. 

Юнак розповідає, що під час навчання в Академії він зміг сформувати власні цінності, які, зокрема, допомагають йому в політичній діяльності. Два слова, з яких формується кожна з семи цінностей Академії, є в житті студентів не лише під час навчання, а залишаються з ними і в подальшому житті. Найбільш значимою цінністю для Богдана Скоропада є «Будь справжнім». Проте інші також досі впливають на його професійну діяльність: 

  • Будь вільним!
  • Будь справжнім!
  • Будь другом!
  • Будь мудрим!
  • Будь творчим!
  • Будь!
  • Бо ми — Україна!

Керуючись ними, я навчився працювати в команді, досягати цілей, створювати проєкти, брати відповідальність за своє життя та долю країни,

— каже хлопець. 

Повернення в рідне місто 

Після навчання в Українській академії лідерства Скоропад вступив у Львівський державний університет внутрішніх справ на факультет «Право». Хлопця цікавили закони та вміння їх застосовувати. З початком навчання він не переїхав жити у Львів через близьке розташування — від Жовкви до Львова 20 хвилин їзди. 


Я люблю Жовкву, тому завжди був за те, щоб молодь активно впливала на розвиток міста. Тому своїм прикладом хотів показати, що для цього неважливо, скільки тобі років та який соціальний статус маєш,

— каже Богдан. 

Однією із його перших ініціатив після повернення з навчання в Академії стало створення майданчика для розвитку молоді — «Молодь Королівства». Метою простору було проведення заходів неформальної освіти — навчальних тренінгів, лекцій та спільних переглядів фільмів. 

У 2020 році, коли Скоропаду було 20, він став депутатом міської ради, бо відчував відповідальність за своє місто.

В Академії я побачив, що справді можу щось змінювати через проєкти. Був громадським активістом, але з часом зрозумів, що депутат одним зверненням може вирішити значно більше, тому вирішив балотуватися,

— каже хлопець. 

Вже на цій посаді Скоропад ініціював створення молодіжної ради. «Це про те, що молодь тепер має майданчик, аби стати ближче до влади. Депутати, міський голова мають до них прислухатися», — каже Богдан. 

Розбудова та розвиток міста 

Богдан Скоропад працює над залученням грантових коштів для громади, оскільки місцевого бюджету часто не вистачає, аби покрити всі потреби міста. Зокрема, за його словами, є дефіцит із виплатою зарплат освітянам та лікарям. 

Хлопець також ініціює програми, які націлені на пояснення місцевим, як взаємодіяти з владою та розвивати місцеве самоврядування. 


Орган місцевого самоврядування має спонукати молодих людей брати на себе відповідальність, розвивати власний бізнес, створювати нові робочі місця. А якщо ідея хороша, то орган місцевого самоврядування готовий профінансувати її,

— говорить хлопець.

Досягнення та мотивація 

Одним із найбільших досягнень Богдан Скоропад вважає молодіжний простір в літньому театрі, який створювали в межах ініціативи «Молодь Королівства». За словами хлопця, тоді вдалося об'єднати людей усього міста:

Це перший і поки єдиний проєкт, де вдалося об'єднати всіх: владу, підприємців, громадськість та молодь. Понад місяць люди приходили щодня і працювали над створенням простору. 

Спільними зусиллями містян в Жовкві у 2020 році відкрили молодіжний простір, який є місцем для розвитку місцевої молоді. У межах цього майданчику проводять лекції, тренінги та перегляди фільмів. Організатори подій ставлять на меті відточення лідерських якостей, активної громадянської позиції молоді та підготовку для подальшої побудови їх громадської та політичної кар’єри. Через подібні ініціативи планують заохотити молоде покоління залишатися в рідному місті та розвивати його. 

Також літній театр має і соціальну користь, оскільки кошти від розваг та внески під час показів фільмів йдуть на лікування людей, які цього потребують. 

Перемога та майбутнє

Скоропад наголошує, що для нього перемога — це не лише повернення усіх тимчасово окупованих територій України. За його словами, одна із перемог буде тоді, коли в усіх містах країни не буде вулиці Пушкіна, у парках не стоятиме пам'ятник комуністичному солдату, в школі не буде російської книжки. 

Всі мають бути об'єднані. Якщо хочемо жити в новій країні, маємо навчити себе жити по-новому. Усі виклики, які постають перед нами мають вирішуватися спільно між урядом та суспільством. Зокрема, політики не мають думати виключно про політичні партії та вибори. Наразі політична партія у всіх одна — Україна,

— каже Скоропад. 

Богдан Скоропад є прикладом того, що молодь є важливою складовою сучасного українського суспільства та держави загалом. Молодь може впроваджувати власні ініціативи у своїх містах, впливати на їхній розвиток та будувати нове майбутнє. 

Програма Української академії лідерства реалізується за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».