США та Британія вважають, що ПВК «Вагнер» отримали ракетне озброєння з Північної Кореї

США та Британія вважають, що ПВК «Вагнер» отримали ракетне озброєння з Північної Кореї

Про це повідомляє уряд Британії та видання «Reuters».

Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що США підтверджують постачання Північною Кореєю зброї для ПВК «Вагнер». Йдеться про ракетне обладнання, зокрема й для піхоти.

Велика Британія також підтримує оцінку США й зазначає, що Північна Корея завершила поставку зброї Росії для ПВК «Вагнер». 

Міністр закордонних справ США Джеймс Клеверлі засуджує такі дії й називає їх явним порушенням резолюцій Ради безпеки ООН. 

«Той факт, що президент Путін звертається по допомогу до Північної Кореї, є ознакою відчаю та ізоляції Росії. Ми працюватимемо з нашими партнерами, щоб переконатися, що Північна Корея заплатить високу ціну за підтримку незаконної війни Росії в Україні», — каже міністр закордонних справ США Джеймс Клеверлі.

США вважають, що в Україні працюють 50 000 співробітників ПВК «Вагнер», серед яких 40 000 є засудженими, що були звільненні із в’язниць для участі у війні. 

Також США називають постачання зброї Північною Кореєю прямим порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН. Це питання також планують порушити на засіданні Радбезу ООН.

Фото: Getty Images