США підтримують створення спеціального трибуналу для розслідування російських злочин проти України

США підтримують створення спеціального трибуналу для розслідування російських злочин проти України

Державний департамент США підтримав створення спеціального трибуналу для розслідування російських злочин проти України.

Про це з покликанням на посолку з питань глобального кримінального правосуддя Державного департаменту США Бет Ван Сак пише українська служба «Голосу Америки».

«США детально розглядали всі "за" та "проти" кожної з них і дійшли до висновку, що найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого суду в рамках судової системи України», — сказала вона, цитує українська служба Голосу Америки.

У державному департаменті вважають, що подібні зусилля включатимуть «предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, можливо, шляхом інтеграції професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів, чи через надання експертної допомоги за запитом України». 

У США переконані, що такий суд може пройти під час війни «десь у Європі», що зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї. 

Представниця Держдепу додає, що такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці, а також не потребуватиме резолюції Генеральної Асамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції, для становлення якої потрібні час та ресурси.