Співачка Jamala презентувала live-версію пісні «ARAFAT DAĞINDAN» з нового альбому «QIRIM»

Співачка Jamala презентувала live-версію пісні «ARAFAT DAĞINDAN» з нового альбому «QIRIM»

Співачка Jamala презентувала live-версію пісні «ARAFAT DAĞINDAN» з нового альбому «QIRIM». Пісню співачка виконала у Національній опері України в супроводі Національного оркестру.

«ARAFAT DAĞINDAN» — старовинна народна пісня з міста Акмесджит (Сімферополь) на релігійну тему. Це історія про те, як людина підкорює Арафат, а після повернення з паломництва отримує почесне звання хаджі.

«Це важливий знак світу про те, як ми боремося під бомбами, щоб захистити свою спадщину. "ARAFAT DAĞINDAN" — без перебільшення одна з найвеличніших, найкрасивіших та найбільш віртуозних пісень не лише альбому "QIRIM", а й взагалі серед всіх пісень світу, які я чула за все своє життя», — говорить Jamala.  

Арафат — пустельна долина, розташована неподалік Мекки. За ісламським переказом, тут зустрілись перші люди Адам і Єва після вигнання з Раю. Цього тижня відбувається хадж на гору Арафат та ісламське свято Курбан-байрам.

Альбом Jamala QIRIM («Крим») — це збірка з 14 традиційних кримськотатарських пісень, кожну з яких виконавиця віднайшла в різних куточках півострова.

Презентація альбому відбулася у Національній опері України у Києві 5 травня, а також у Ліверпулі 11 травня спільно з BBC Philharmonic Orchestra.