Слухання у справі Шеремета розпочнуться після трьох років розслідувань

Слухання у справі Шеремета розпочнуться після трьох років розслідувань

З 23 червня Шевченківський районний суд Києва розглядатиме справу про вбивство журналіста Павла Шеремета спочатку. Обрали новий склад суду присяжний, оскільки минулі двоє суддів вибули. 

Про це повідомляє видання «Ґрати». 

Через призначення нового складу народних засідателів слухання у справі починаються спочатку. До цього суд тривав майже три роки й тепер його результати обнулилися.

Павло Шеремет — білоруський журналіст. З 2012 року працював в «Українській правді», на телеканалі «ТВі» та на «Радио Вести». Загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху машини. Під його автомобілем спрацював вибуховий пристрій, коли медійник їхав на роботу. 

Слідство вивчило камери відеоспостереження та висунуло обвинувачення трьом особам. Наразі підозрюють: Яну Дугарь — військову медсестру, Юлію Кузьменко — дитячу лікарку-хірургиню в Охматдиті та волонтерку, Андрія Антоненка — добровольця та музиканта. Їм інкримінують злочин, вчинений за статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство).

Слідство вважає Андрія Антоненка організатором, а Юлію Кузьменко — виконавицею вбивства Шеремета. Для реалізації злочину Антоненко залучив Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. У підозрі Антоненко вказаний як виробник вибухового пристрою, Дугарь нібито вела розвідку місця скоєння злочину.

Суд відправив Антоненка і Кузьменко у СІЗО, але згодом змінив запобіжний захід на домашній арешт: спочатку — цілодобовий, а потім — нічний. Дугарь суд одразу відправив під домашній арешт, у травні 2020 року вона вийшла на волю під заставу 168 тисяч гривень.

Останнє засідання перед повномасштабною війною відбулося 21 лютого 2022 року. Антоненко залишався під нічним домашнім арештом, але згодом долучився до війська. Запобіжні заходи йому та іншим підозрюваним більше не продовжували.

Проте суди відновилися ще восени 2022 року, але через участь двох підсудних у війні відбулося лише два-три засідання, одне з яких — 2-го червня. На ньому захист просив суд призупинити процес, у зв’язку з мобілізацією Яни Дугарь.