Школи Краматорська, які обстрілювала армія Росії

Автори:
Агенція медійного росту «АБО»
Школи Краматорська, які обстрілювала армія Росії

Агенція медійного росту «АБО» запустила нову платформу «Свій дім» — свідчення людей, які втратили свій дім через агресію Росії. ​​Проєкт призначений показувати воєнні злочини росіян. 

Сьогодні розповідаємо про заклади на сході України, які були відремонтовані за рік до повномасштабної війни. 

З початку повномасштабного вторгнення від російських снарядів постраждали щонайменше дев’ять шкіл Краматорська на Донеччині.

Першим руйнувань зазнав ліцей №35 імені Валентина Шеймана. Вночі 5 березня вибуховою хвилею від збитої російської ракети у закладі повибивало вікна.

Менш як за два тижні — 18 березня — уражень зазнала школа №25.

5 квітня росіяни зруйнували школу №15. Біля будівлі ворожі ракети залишили воронку в 15 метрів завширшки та в три метри вглиб. Нині навчальний заклад не працює, дітей перевели до школи № 12.

За місяць росіяни знову обстріляли середмістя Краматорська та мікрорайон Даманський. Внаслідок атаки без вікон залишилися школи №2 та №22.

Наступною ціллю російських терористів стала школа №19. По ній прилетіло 3 липня, коли росіяни зі «Смерчу» гатили по Краматорську.

21 липня ворог вщент зруйнував школу №23. З-під завалів рятувальники дістали тіла трьох загиблих. 

«Під руїнами також наші сучасні красиві класи, де було тепло, затишно, спокійно», — зазначила в коментарі «Свій дім» директорка Наталія Писаренко. 

8 листопада пошкоджень зазнала школа №10 у мікрорайоні Лазурний. У будівлі повибивало вікна.

6 грудня три російські ракети поцілили в школу №13 селища Малотаранівка, що у передмісті Краматорська, де розташували «Пункт Незламності». У момент обстрілу всередині перебувало двоє людей. Обійшлося без постраждалих.

image-

«Дуже багато вкладено в цю школу. Ми почали частково ремонти, меблі замінили. Був проєкт на термомодернізацію, заміну даху. Добре у нас футбольне поле…було. Туди другий снаряд прилетів…Було добре. Жах… Біль…», — розповіла директорка Олена Усцова проєкту «Свій дім».