«Школу відбудують, а людей — не повернути». Історії вчителів, які загинули напередодні першого дзвоника у Ромнах

Автори:
Агенція медійного росту «АБО»
«Школу відбудують, а людей — не повернути». Історії вчителів, які загинули напередодні першого дзвоника у Ромнах

Агенція медійного розвитку «АБО» з початком повномасштабного вторгнення створила «Меморіал: вбиті росією». Меморіал пам'яті зберігає імена цивільних, які загинули внаслідок війни Росії проти України. 

Життя Оксани Кваші відібрав російський обстріл міста Ромни Сумської області. Вранці 23 серпня 2023 року безпілотник влучив у місцеву школу. Оксана працювала секретаркою навчального закладу. 

Оксані був 41 рік. Вона родом із села Погожа Криниця. Працювала у Роменському закладі загальної середньої освіти №8. Вільний час присвячувала сімʼї — із чоловіком виховували двох синів. Оксану пригадують чудовою людиною, яка завжди намагалася бути у позитивному настрої.

«Вона постійно всіх підтримувала, нікого не ображала та дуже любила свою сімʼю, своїх батьків», — розповіла про Оксану її племінниця Аріна.

Тетяна Прокопенко загинула 23 серпня 2023 року в місті Ромни Сумської області. Тетяна була директоркою цього навчального закладу. 

Тетяні було 50 років. Вона родом із Сумщини. Очолювала Роменську школу №8 упродовж останніх кількох років. Викладала технології та етику для 1-4 класів.

Колеги згадують її чудовою спеціалісткою, креативною директоркою, яка мала багато планів для розвитку школи.

«Відправили вчителів зі школи, а самі… Стільки роботи перед 1 вересня… Така креативна директорка, такий творчий колектив. Школу відбудують, а людей — не повернути. Світла пам'ять вам, колеги», — сказала освітянка Ольга.

Оксана Солонинка загинула 23 серпня 2023 року від обстрілів російською армією міста Ромни Сумської області. Оксана була заступницею директора цього закладу освіти. 

Оксані було 33 роки. Вона родом зі села Хмелів. У 2013 році отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Початкова освіта», а також здобула ступінь магістра психології. 

Працювала заступницею директора і вчителькою початкових класів у Роменській школі №8. Оксану пригадують творчою і креативною педагогинею. Влітку 2023 року вона набирала дітей у перший клас, мала бути їхньою першою вчителькою.

Життя 42-річного Руслана Яцури відібрав російський обстріл міста Ромни на Сумщині. Руслан був працівником закладу освіти, куди влучив безпілотник. 

Руслан народився у селі Липове Чернігівської області. Працював у Роменській школі №8 учителем історії та бібліотекарем. Останні кілька років викладав трудове навчання.

«Він був доброю та світлою людиною. Ми могли на уроках сміятися й жартувати. Памʼятаю, як він допомагав нам організовувати вистави на свята, робити відео до Дня вчителя. Ми були першим класом під його керівництвом. Коли вже закінчили школу, то він завжди усміхався та говорив: “Ви в мене перші і останні”, — пригадала свого класного керівника випускниця школи Вероніка. 

«Руслан Вʼячеславович був нам не просто класним керівником, він був нашим татом. Із ним ми були три роки, але за цей час він встиг запам’ятатися щирою людиною, яка може вислухати, дати пораду. В ньому було стільки енергії», — розповіла про вчителя учениця Каріна.