Що відбувалося у світі останні два тижні: дайджест міжнародної політики

Що відбувалося у світі останні два тижні: дайджест міжнародної політики

Щодватижні «Свідомі» публікують дайджест міжнародної політики для патронів. Говоримо про важливі події світу у сфері політики, які сталися за 14 днів. Цього разу обговорюємо Італію, Молдову, КНР та Бразилію. Нижче можете прочитати кілька уривків із дайджесту. Повний текст можете прочитати за підписку на наш Patreon.

Італія балансує

18 жовтня італійська інформаційна агенція опублікувала запис приватного звернення Берлусконі до однопартійців. Він розповідає про «20 пляшок горілки», які Путін надіслав йому на день народження. У Берлусконі є план: треба примусити українців прийняти російські мирні умови. Мелоні план не сподобався. Вона пригрозила Берлусконі, що якщо його партія саботуватиме євроатлантичну зовнішню політику, то уряд припинить своє існування. «Італія не буде слабкою ланкою Заходу», — написала вона. 

Драма на Дністрі

30% електроенергії Молдова купує в Україні. Постачання припинилося після першого російського залпу по українській енергетиці 10 жовтня. Уже 14 жовтня Молдова почала отримувати цей об’єм енергії з Румунії.

Звідки береться решта струму? 70% електроенергії виробляє Молдовська теплова електростанція, яка розташована на тимчасово окупованій території Молдови. Вгадайте хто контролює цю ТЕС. Правильно, Кремль через дружніх олігархів. А тепер вгадайте, що з нею сталося?

Китай

Символізм важливіший за те, що Ху Цзіньтао не сподобалося у правках до конституції. Цей інцидент потрапив на відео: Сі Цзіньпін сидить з легкою посмішкою на обличчі, коли 80-річний Ху Цзіньтао противиться вимогам покинути залу. Лідер китайських комуністів не двозначно дав зрозуміти світу — він і далі нищитиме будь-яку внутрішньопартійну опозицію, обмежень не існує. 

Бразилія

Болсонаро був одним із лідерів всесвітнього антидемократичного руху і вважав Путіна стратегічним партнером. Бразилія матеріальної допомоги Росії у війні не надавала, проте засуджувати повномасштабне вторгнення Болсонаро теж відмовився. Натомість Лула заявляв, що Росія не мала вторгатися в Україну. А потім звинуватив Зеленського у розпалюванні війни. «Цей хлопець настільки ж відповідає за війну, як і Путін», — сказав він в інтерв’ю Time.