Що відбувалось з енергетичною інфраструктурою 4-10 березня?

Що відбувалось з енергетичною інфраструктурою 4-10 березня?

25 днів поспіль в енергосистемі був відсутній дефіцит потужності. Цього вдалось досягти завдяки зниженому споживанню, відновленню роботи деяких генеруючих потужностей і забезпеченості ресурсами гідрогенерації. Це навіть дозволило сформувати резерв потужності.

За тиждень фахівцям ДТЕКу вдалось повернути світло 36 тисячам родин у Донецькій та Дніпропетровській області. 

У ніч на 9 березня росіяни здійснили 15-ту масовану ракетну атаку на енергетичну інфраструктуру. Для зменшення ризиків були превентивно застосовані обмеження у всіх регіонах.

Росіяни атакували об’єкти критичної інфраструктури у Києві, на Кіровоградщині, Дніпропетровщині, Одещині, Харківщині, Запоріжжі, Івано-Франківщині, Житомирщині та Вінниччині. 

Найскладніша ситуація з електропостачанням внаслідок обстрілів склалась на Харківщині та Житомирщині. У Харкові електропостачання зникло по всьому місту. Російські обстріли пошкодили обладнання, яке було відремонтовано після попередніх трьох терористичних атак на об’єкти Укренерго в Житомирській області. На Одещині запроваджені планові графіки відключень. 

Станом на 10 березня у Житомирі та Харкові частина споживачів залишаються без електропостачання. Критична інфраструктура цих міст працює переважно від автономних джерел живлення. 

Крім того, 9 березня росіяни продовжували обстрілювати Дніпропетровщину та Запоріжжя, через що у цих регіонах діють аварійні відключення. 

Ліміти споживання до решти областей не доводились, споживання покривається наявним виробництвом електроенергії.