Що відбувалось з енергетичною інфраструктурою 28 січня – 3 лютого
Весь тиждень тривало відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури, пошкоджених під час останньої масованої атаки 26 січня. У всіх регіонах застосовувались планові або екстренні відключення електроенергії.
Одна з найскладніших ситуацій після обстрілу була на Одещині. Внаслідок останньої ракетної атаки енергетична інфраструктура Одеської області зазнала значних пошкоджень, через що в регіоні застосовувались екстрені відключення. Жителям регіону давали електроенергію по декілька годин на добу.
У 51 населеному пункті Донеччини та Дніпропетровщини енергетики ДТЕК повернули світло 60 тисячам родин.
2 лютого росіяни піддали масованим артилерійським обстрілам енергетичну інфраструктуру в Харківській, Херсонській, Сумській, Запорізькій, Донецькій областях. Особливо складна ситуація після обстрілів склалась у Херсонській області. Через значні пошкодження знеструмлені також деякі об’єкти в Миколаївській області.
30 січня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, наклала штрафи на Львівобленерго, Закарпаттяобленерго та «ДТЕК Київські регіональні електромережі» за порушення умов з розподілу електроенергії.
У ДТЕК заявили, що категорично не згодні з рішенням НКРЕКП про покарання енергетиків і оскаржать його в суді.
«Попри постійні обстріли, енергетики продовжують героїчно працювати над забезпеченням справедливого розподілення електроенергії та відновлення пошкоджених об’єктів енергетики. Ми докладемо всіх зусиль, щоб захистити чесне ім’я своїх працівників від несправедливих і безпідставних звинувачень», — повідомили в ДТЕК.
Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 хвиль атак БпЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і є під контролем ворога. Серед них найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. На тимчасово окупованих територіях півдня також розташовані більшість вітрових та сонячних електростанцій. «Укренерго», виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів.