Що відбувалось з енергетичною інфраструктурою 25 лютого-3 березня

Що відбувалось з енергетичною інфраструктурою 25 лютого-3 березня

Протягом усього тижня в енергосистемі України не було дефіциту потужності — Укренерго не доводило лімітів споживання, а відключення не застосовувались.

В енергосистемі працюють всі види електростанцій. Інтенсивно працюють гідроелектростанції, які через водопілля мають багато ресурсів. Сезонно продовжує зростати генерація з відновлюваних джерел енергії. Триває незначний імпорт електроенергії.

25 лютого в Одесі через значні пошкодження енергетичної інфраструктури діяли мережеві обмеження. Щоб уникнути перевантаження обладнання, застосовували графіки погодинних відключень. Також через пошкодження обстрілами мереж операторів системи розподілу було знеструмлення у Нікополі та Марганці Дніпропетровської області. 

26 лютого на Одещині зняли обмеження в мережах Укренерго. Також енергетикам вдалося зменшити обсяг мережевих обмежень в Одесі та Одеському районі, однак у місті все ще діяли відключення за графіком.

28 лютого у Харківській та Сумській областях внаслідок обстрілів були пошкодження мереж обленерго та знеструмлення населених пунктів. 

27 лютого на Одещині cталося аварійне відключення високовольтної лінії — через це без світла тимчасово залишились майже всі райони Одеси та Одеський район. До вечора вдалось повернути електропостачання критичній інфраструктурі та усім споживачам.

1 березня внаслідок обстрілів росіян були пошкодження у магістральних мережах на Дніпропетровщині, а також у мережах операторів систем розподілу у Донецькій та Херсонській областях. 

Ввечері цього ж дня внаслідок російського обстрілу були пошкодження у мережах операторів системи розподілу на Полтавщині та Сумщині. 

3 березня внаслідок російських обстрілів є пошкодження у мережах оператора системи розподілу на Донеччині.

За даними Генеральної прокуратури станом на 1 березня, за 4.5 місяці 255 ракет та безпілотників атакували енергетичну інфраструктуру України. З них 214 — влучили по об’єктах високовольтної мережі НЕК «Укренерго». 

У ДТЕК підрахували, що за рік повномасштабної війни їхні енергетики полагодити чотири тисячі енергооб’єктів та відновили електропостачання для понад семи мільйонів сімей. 141 працівник ДТЕКу загинув під час виконання посадових обовʼязків.

Нагадаємо, що понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі й перебувають під контролем росіян. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. На тимчасово окупованих територіях півдня також розташовані більшість вітрових та сонячних електростанцій.