Що відбувалось з енергетичною інфраструктурою 25-31 березня?

Що відбувалось з енергетичною інфраструктурою 25-31 березня?

На початку тижня споживання електроенергії значно знизилось через потепління та завершення опалювального сезону в окремих регіонах. Виробництва електроенергії було достатньо для покриття споживання. 

У Житомирській області через значні пошкодження мереж, внаслідок неодноразових атак росіян, застосовувались обмеження споживання. Складною ситуація з електропостачанням залишається у регіонах вздовж лінії фронту.

28 березня внаслідок негоди та пошкодження у мережах операторів систем розподілу були значні знеструмлення споживачів на заході та півдні України: Волинська, Львівська, Закарпатська, Рівненська, Хмельницька, Тернопільська, Чернівецька та Одеська області. 

Російські обстріли пошкодили мережі операторів системи розподілу у Харківській, Запорізькій та Херсонській областях. 

Ремонтні бригади завершили аварійно-відновлювані роботи та включили пʼять одиниць критично важливого обладнання на різних об’єктах магістральних мереж НЕК «Укренерго». Також енергетикам ДТЕК вдалось заживити 24 населені пункти у Донецькій та Дніпропетровській областях. Електропостачання відновили для 18 тисяч родин.

29 березня через негоду та пошкодження у мережах операторів систем розподілу були значні знеструмлення споживачів у 12 областях: Житомирській, Вінницькій, Хмельницькій, Чернівецькій, Київській, Чернігівській, Черкаській, Миколаївській, Одеській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Сумській. Також через зростання споживання були можливі мережеві обмеження у Київській області та Києві.

Енергетики відновили електропостачання для майже 222 тисяч сімей в Одеській області. Світло повернули в 174 населені пункти. Фахівці ДТЕКу відремонтували 84 повітряні лінії, що дозволило заживити 2 251 трансформаторну підстанцію.

Також світло повернули для 100 тисяч родин Київщини.

30 березня у центральному регіоні завершились аварійно-відновлювані роботи на одному з енергооб’єктів, що дозволило зняти обмеження у магістральних мережах для Києва та Київської області. 

Обмеження споживання все ще застосовувались на Житомирщині. Через значний обсяг пошкоджень обладнання мережі ще не повністю відновлені, однак завдяки сонячній погоді та роботі відновлювальних джерел енергії обмеження споживання у регіоні були менші ніж зазвичай.

Через наслідки негоди були локальні відключення у Чернігівській та Київській областях.