Що відбувалось з енергетичною інфраструктурою 21 – 27 січня

Що відбувалось з енергетичною інфраструктурою 21 – 27 січня

Протягом тижня в енергосистемі України зберігався суттєвий дефіцит потужності й застосовувались графіки відключення електроенергії. 

21 та 22 січня росіяни пошкодили системи розподілу в прифронтових районах Донеччини. Енергетики відновили електропостачання 46 тисячам родин у 89 населених пунктах, що залишилися без світла через обстріли у Донецькій та Дніпропетровській областях.

З початком робочого тижня через збільшення споживання, а також поступове зниження температури по всій Україні, зріс дефіцит потужності — у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Волинській та Львівській областях застосовувались аварійні відключення.

25 січня артилерійські обстріли пошкодили енергетичну інфраструктуру в прифронтових районах на півдні та сході. 

У ДТЕК повідомили, що встановлені «Укренерго» ліміти покривають лише 48% усіх потреб Одещини, з них — лише 15% можна надати населенню та бізнесу. Люди в регіоні мають світло близько 6 годин на добу, бо решта електрики потрібна для роботи критичної інфраструктури та важливих промислових підприємств.

26 січня, вночі та зранку росіяни ракетами та дронами завдали удару по енергетичній інфраструктурі України. Влучання та пошкодження обладнання були у південному, центральному та південно-західному регіонах. У Дніпровському регіоні на одному з енергооб’єктів знищено основне високовольтне обладнання.

Проблеми з енергоживленням, спричинені обстрілами, виникли на півдні, зокрема в Одеській області. По всій Україні під час атаки були запроваджені аварійні відключення. 

27 січня зберігається значний дефіцит потужності після останньої масованої атаки. Аварійні відключення застосовують у Харківській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Київській, Черкаській, Житомирській, Волинській, Львівській, Рівненській областях.

Під час виконання бойових завдань загинули двоє працівників «Укренерго»: інженер Олександр Плахута і електромонтер Олександр Бизин.

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак та 15 ударів БпЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і перебувають під контролем росіян. Це найбільша в Україні та Європі атомна електростанція — Запорізька АЕС. А також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також розташовані більшість вітрових та сонячних електростанцій.