Що відбувалось з енергетичною інфраструктурою 18-24 лютого

Що відбувалось з енергетичною інфраструктурою 18-24 лютого

Протягом усього тижня в енергосистемі України не було дефіциту потужності — «Укренерго» не доводило лімітів споживання, а відключення не застосовувались.

Ситуацію вдалось стабілізувати, бо працюють всі види електростанцій. Через сприятливі погодні умови та поступове зростання світлового дня збільшилась робота електростанцій з відновлюваних джерел енергії — вони покривають ранкові піки споживання. Імпорт електроенергії незначний і наближається до нуля.

Через ремонтні роботи і мережеві обмеження відключення застосовували в Одесі, а 19 лютого також у Києві та Київській області.

22 лютого через пошкодження мереж операторів системи розподілу, спричинені несприятливими шквальним вітром, без електропостачання залишились 137 населених пунктів у Київській, Житомирській, Волинській, Чернівецькій, Хмельницькій та Тернопільській областях. 

23 лютого через пошкодження мереж, спричинених російськими обстрілами, були знеструмлення у прифронтових районах Харківської, Запорізької, Херсонської областей. Де дозволяла безпекова ситуація, енергетики проводили ремонтні роботи.

24 лютого через обстріли є знеструмлення у прифронтових районах Дніпропетровської, Харківської, Херсонської, Сумської та Чернігівської областей. У Херсоні внаслідок обстрілів та аварії на ТЕЦ відсутнє теплопостачання. 

За тиждень ДТЕК повернув електроенергію жителям 121 населеного пункту, які залишились без світла внаслідок обстрілів у Донецькій (52 тисячі родин) та Дніпропетровській (2 тисячі родин) областях. 

Нагадаємо, що понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі й перебувають під контролем росіян. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. На тимчасово окупованих територіях півдня також розташовані більшість вітрових та сонячних електростанцій.