Що відбувалось з енергетичною інфраструктурою 11 — 17 лютого

Що відбувалось з енергетичною інфраструктурою 11 — 17 лютого

У ніч на 11 лютого відбулась 17 атака російських дронів у південному та південно-східному регіонах: були влучання по теплоелектростанціях та об’єктах магістральних мереж. У Харкові через пошкодження енергетичних об’єктів застосували аварійні відключення. На Одещині енергетикам вдалося ввести в роботу частину обладнання. 

Уночі 12 лютого Повітряні Сили ЗСУ збили пʼять безпілотників, що атакували критичну інфраструктуру на південно-східному напрямку. Однак у роботу ввели два енергоблоки АЕС. Дефіциту потужності в Україні не було, а відключення не застосовувались. 

Протягом наступних днів тижня ліміти споживання також не доводились. Відсутність дефіциту потужності в системі пояснюється тим, що після ремонтів у роботу включили додаткові енергоблоки на декількох ТЕС. Також через повінь інтенсивно працюють гідроелектростанції. Збільшення світлового дня та ясна погода сприяють генерації з відновлюваних джерел енергії. Також триває імпорт електроенергії зі Словаччини. 

В Одесі через пошкоджену інфраструктуру все ще були незначні мережеві обмеження, і застосовувались графіки погодинних відключень.

16 лютого уночі росіяни атакували енергоструктуру ракетами та дронами. Однак це не призвело до обмеження споживання електроенергії.

В енергосистемі працюють всі види електростанцій, теплова та гідрогенерація забезпечують покриття пікового споживання у ранкові та вечірні години. У денні години активно працюють електростанції з відновлюваних джерел енергії. Імпорт електроенергії знижується в результаті стабілізації електропостачання в країні.

В Одесі через пошкоджену інфраструктуру все ще є мережеві обмеження. Для уникнення перевантаження обладнання застосовуються графіки погодинних відключень.

Нагадаємо, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі й перебувають під контролем росіян. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС та Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також розташовано більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій — це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години.