Що відбувається у справі «Інформ-Ресурсів», у якій фігурує український підприємець Василь Хмельницький?

Що відбувається у справі «Інформ-Ресурсів», у якій фігурує український підприємець Василь Хмельницький?


26 травня НАБУ провело обшук у офісі Василя Хмельницького. Правоохоронці вивчають роль, яку його підприємство відіграло у справі продажу майна державного підприємства «Інформ-Ресурси». Василь Хмельницький — український підприємець, який  найвідоміший за своїм забудовницьким бізнесом. У 1998-2014 він обирався до Верховної Ради. Станом на 2021 рік активи підприємця оцінюють у $310 млн.

Про це свідчить публікація на сторінці Хмельницького та матеріали справи. 

Державне підприємство Міністерства внутрішніх справ «Інформ-Ресурси» з 2009 до 2018 року надавало довідки про несудимість та іншу інформацію, розпорядником якої є МВС. З 2016 року це підприємство очолював Юханан Бабаєв. Під його керівництвом «Інформ-Ресурси» не сплачувало податки. Через це у 2017 році Державна фіскальна служба обтяжила нерухоме майно підприємства податковою заставою. З огляду на це, «Інформ-Ресурси» не могло продати свою нерухомість.

Тоді Бабаєв підробив лист ДФС. У підробці йшлося про дозвіл ДФС на продаж нерухомості для того, аби держпідприємство могло оплатити свій борг завдяки залученим коштам. Бабаєв надіслав цей лист у МВС, а міністерство скерувало його до Фонду держмайна. Після цього офіс держпідприємства, який розташований на Печерську, було продано з аукціону. Підприємство Хмельницького «Персевбуд» придбало це майно. 

Бабаєв вивів кошти та виїхав у 2019 році до тимчасово окупованого Донецька. Так він завдав державі збитків на 16.6 млн гривень. Єдиний державний реєстр індивідуальних підприємців РФ свідчить, що з 2021 року Бабаєв веде підприємницьку діяльність у Росії. Він також має російське громадянство. 

У січні 2023 року Верховний антикорупційний суд дозволив детективам НАБУ продовжити слідство у цій справі. Серед іншого, детективи планували опитати службових осіб «Персевбуда», який належить Хмельницькому.

26 травня НАБУ прийшло з обшуком до офісу Хмельницького. Підприємець стверджує, що правоохоронці вважають ціну на придбане майно занадто низькою.

Раніше «Свідомі» вже розповідали про девелоперський бізнес Хмельницького. Більшість придбаних ним у Києві земельних ділянок належали промисловим підприємствам у стані банкрутства. Проте купити землю мало — потрібно також отримати дозвіл на будівництво, із чим у Хмельницького проблем не виникало. 

Він був народним депутатом протягом п'яти каденцій, зокрема входив до «Партії регіонів». Підприємець  голосував за «диктаторські закони 16 січня» під час Революції Гідності, які передбачали введення різних обмежень щодо мітингів та зборів і посилення репресивних повноважень правоохоронців з метою протидії акціям протесту.

Крім того, до 2018 року він володів активами у тимчасово окупованому Криму. У 2021 році видання «Forbes Росія» заявило про причетність Хмельницького до Іркутської нафтової компанії. Підприємець це заперечував. Хмельницькому належали 20% акцій «TKB Pacific Worldwide Oil Limited». Цій офшорній компанії належить частка у дочірньому підприємству Іркутської нафтової компанії. Частка Хмельницького мала забезпечити те, що йому повернуть борг. Повне погашення позики планувалося до кінця 2022 року.