Що таке воля? Історії українського спротиву

Автори:
Not Little Things
Що таке воля? Історії українського спротиву

Not Little Things — проєкт про історії українського спротиву. Разом з британським поетом Гаррі Бейкером, українські креативники створили артбук з поемою, що розповідає про подвиги українців.

Герої поеми — звичайні, але дивовижні українці, які щодня своїми діями показують світу, що таке воля та як за неї треба боротися. Вони — доказ, що кожна маленька дія — це безцінний крок до перемоги.

Свідомі у співпраці з Not Little Things розповідають кілька прикладів цієї волі. 

Шафа

Воля — це кішка Шафа, яка трималась своєї зруйнованої домівки в Бородянці, та десятки людей, що брали участь у її порятунку. 

Шафа провела понад місяць без води та їжі, доки її не помітили перехожі, що викликали «Зоопатруль». На той час організація врятувала вже понад 500 тваринок, але операція з порятунку Шафи була однією з найскладніших — до неї довелось залучити ДСНС Ірпеня та Бородянки. 

Джавеліна

Воля — це створити наліпку, що допомагатиме тисячам захисників та їхнім родинам. 

Канадець українського походження Крістіан Боріс вже кілька років збирає гроші на допомогу постраждалим від російської агресії. У 2022 році Крістіан та його команда створили Святу Джавеліну. Наразі Saint Javelin зібрали вже понад 2 мільйони доларів. 

Засновник ініціативи мріє, що після завершення війни бренд працюватиме для відбудови української економіки. 

Sit like a girl

Воля — це користуватися кожною нагодою розповісти про Україну та щодня доказувати, що жінки — не слабка стать. 

Фотосесія першої леді України для Vogue викликала чимало реакцій. Одні казали, що це не на часі, інших обурила не «жіночна» поза Зеленської. Зрештою, світ почув про Україну, а Зеленська стала прикладом для наслідування для жінок у всьому світі. 

Франко/донати

Воля — це зробити донати частиною своєї рутини і розуміти, що твій Франко не менш важливий, ніж чужий Шевченко. 

Вірити, що кожен внесок має значення, і донатити стільки, скільки можеш. Донатити навіть якщо ти школяр, пенсіонер чи військовий, якому пощастило трохи більше, ніж іншим побратимам. 

Знати, що твоє «мало» багато важить.