«Серед вас, залишаються ті, хто заплющує очі на незаконні анексії», — Зеленський виступив на саміті Ліги арабських держав

Авторка:
Анастасія Керпань
«Серед вас, залишаються ті, хто заплющує очі на незаконні анексії», — Зеленський виступив на саміті Ліги арабських держав

Президент України Володимир Зеленський виступив на саміті Ліги арабських держав і закликав їхніх лідерів підтримати Україну та не «заплющувати очі на незаконні анексії». 

Про це свідчить трансляція промови.

«У нас немає ракет, як у нашого ворога. У нас менше військово-повітряних сил, у нас немає численних безпілотників-вбивць, які Іран постачає до Росії. У нас не так багато артилерії, але ми залишаємося сильними, тому що на нашому боці правда», — сказав Зеленський.

Президент України закликав допомогти захистити українців, зокрема, й українську мусульманську громаду. Разом із Зеленським до Саудівської Аравії прибув лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

«Крим першим постраждав від російської окупації, і більшість із тих, хто зазнає репресій в окупованому Криму, — мусульмани», — наголосив Президент. 

Він також закликав лідерів арабських країн приєднатися до української формули миру, а також допомогти повернути усіх політвʼязнів з окупованих територій.

«Росія слабка, ми перемагаємо її, навіть коли вона має в руках більше зброї. Її агресивність походить не від сили, а від розуміння того, що час імперій минув, бо час вільних незалежних народів ніколи не скінчиться», — додав Володимир Зеленський. 

19 травня Президент України прибув до Саудівської Аравії на саміт Ліги арабських держав.