СБУ знешкодила агентурну мережу російської ФСБ, до якої входили колишні та нинішні посадовці українських спецслужб

СБУ знешкодила агентурну мережу російської ФСБ, до якої входили колишні та нинішні посадовці українських спецслужб

Служба безпеки затримала п'ять учасників групи, серед них — колишні посадовці Головного управління розвідки Міноборони та Служби зовнішньої розвідки України та співробітник обласного управління СБУ.

Про це повідомила пресслужба Служби безпеки України.

Фігуранти тримали зв’язок із співробітником ФСБ, який наразі перебуває у тимчасово окупованому Криму. Їх завданням була передача росіянам розвідданих про Сили оборони та стратегічно важливі енергооб’єкти України.

За матеріалами слідства, експосадовця зовнішньої розвідки завербували ще до повномасштабного вторгнення під час перебування на службі. Відтоді він збирав інформацію про місця базування українських військових, а після 24 лютого 2022 року — інформував також про канали переправлення іноземного озброєння в Україну.

Також російський агент передавав до ФСБ секретну інформацію про особливості роботи та системи охорони Рівненської та Хмельницької АЕС. Для максимальної конспірації фігурант не надсилав інформацію телефоном. Він передавав розвіддані через спільника, який виїжджав за кордон як волонтер та особисто звітував резиденту ворожої спецслужби,

— йдеться у повідомленні.

Ще один російський агент, який раніше проходив службу в ГУР, передавав РФ особисті дані українських військових.

Інший фігурант, співробітник СБУ, розвідував для росіян геолокації фортифікаційних споруд та інженерних загороджень поблизу берегової лінії Одещини.

ФСБ вербувала учасників групи, використовуючи погрози вбивства їх сімей. За кожне виконане завдання зловмисники отримували кошти від Росії.