СБУ знайшла в об’єктах УПЦ МП на Тернопільщині та Прикарпатті пропагандистські матеріали, що заперечують існування України

СБУ знайшла в об’єктах УПЦ МП на Тернопільщині та Прикарпатті пропагандистські матеріали, що заперечують існування України

На території Почаївської духовної семінарії та Івано-Франківської єпархії УПЦ зберігалась література, в якій заперечується існування українського народу, його мови, а також право України на державність. Натомість там  йдеться про те, що це нібито штучно створена держава. 

Про це повідомляє Служба безпеки України. 

Також там виявили брошури і книжки ксенофобського та ненависницького змісту з вигадками про інші національності та релігії. Більшість літератури — авторства російських діячів за видавництва російських друкарень. 

СБУ вивчає походження зразків символіки «великого войска донского», яку виявили в приміщені Івано-Франківської єпархії УПЦ. Зокрема, йдеться про шеврони незаконного збройного формування, яке у 2014 році брало участь у бойових діях на Донеччині та Луганщині.  

Усі речові докази є підставою для відкриття двох кримінальних проваджень за 161 статтею Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Наразі всі вони направлені на незалежні експертизи.

Фото: СБУ