СБУ повідомила про підозру олігарху Дмитру Фірташу і топменеджменту його компаній

СБУ повідомила про підозру олігарху Дмитру Фірташу і топменеджменту його компаній

Служба безпеки спільно з Бюро економічної безпеки викрила схему розкрадання блакитного палива із газотранспортної системи України. Сума збитків державі протягом 2016-2022 років може становити понад 18 млрд грн.

До організації схеми причетні підсанкційний олігарх Дмитро Фірташ і керівники його «Регіональної Газової Компанії» (РГК), яка управляє 20 міськ- та облгазами, що становить 70% всіх газорозподільних мереж України.

Облгази, підконтрольні Фірташу, «купували» паливо у підконтрольної йому ж компанії та отримували не більше 30% від проплаченого обсягу газу. 

Дефіцит покривали коштом державного блакитного палива з газотранспортної системи України. Облгази Фірташа сплатили державному оператору української ГТС в середньому 30% від загальної вартості відібраного газу.

Фігуранти виводили кошти через мережу підконтрольних олігарху комерційних структур. 

У межах кримінального провадження правоохоронці провели обшуки в офісах та за місцями проживання організаторів злочинної схеми.

Дмитру Фірташу, двом керівникам «РГК», керівнику «Йе Енергія» і п’ятьом очільникам облгазів повідомлено про підозру у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою та легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом).

П’ятьом фігурантам справи, які перебувають за кордоном, підозри повідомили заочно. Вирішується питання щодо оголошення їх у міжнародний розшук.

Нагадаємо, в березні у Службі безпеки України повідомили, що СБУ та БЕБ викрили 16 облгазів на розкраданні державного блакитного палива.