Самовільне залишення військової частини. Що треба знати військовим

Автор:
ГО «Принцип»
Самовільне залишення військової частини. Що треба знати військовим

Зараз трапляється чимало випадків, коли військові з різних причин можуть не перебувати у частині протягом кількох днів. Наприклад, боєць перебуває на лікуванні, проте не повідомив військову частину про місце свого перебування.

Тоді військовослужбовця можуть звинуватити у СЗЧ (самовільне залишення частини). 

В умовах воєнного стану СЗЧ вважається кримінальним правопорушенням. Тобто у разі вироку військовий отримає покарання у вигляді позбавлення волі. 

Раніше законом не встановлювалися строки відсутності, за які його чи її можна притягнути до відповідальності. Однак набув чинності Закон 8235, який вносить зміни до статті 407 Кримінального кодексу України. Відтепер визначено чіткий строк відсутності — понад три доби.

Розповідаємо, чому військовим важливо повідомляти командира про причини своєї відсутності.

Коли військовослужбовець без дозволу покидає місце служби або не прибуває до нього вчасно, командування може звинуватити його у самовільному залишенні частини (СЗЧ).

В умовах воєнного стану СЗЧ — кримінальне правопорушення. Тобто військовому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі. 

Тепер законом №8235 визначено чіткий строк відсутності, за який військового можна притягнути до відповідальності — понад три доби.

Часто військовослужбовець, який проходить лікування в іншому регіоні, не встигає вчасно прибути до в/ч. 

Зверніть увагу, що за це вас можуть звинуватити у СЗЧ. 

Або ж ви перебуваєте на лікуванні, проте не повідомили військову частину про місце свого перебування.

В таких випадках обовʼязково тримайте звʼязок з командиром.

Повідомляйте йому про своє перебування. 

У разі необхідності — оформлюйте відпустку через ТЦК та СП (наприклад, якщо лікарі рекомендують піти у відпустку для лікування та відновлення).