Росіяни вивезли щонайменше 14 дітей-сиріт з Херсона в тимчасово окупований Крим
Про це пише російське видання «Верстка».
Діти перебувають у сімферопольському дитячому будинку «Ялинка», яке у 2020 році назвали «дитячим концтабором» через жорстоке поводження з дітьми.
Медіа вирахувало дітей за листами до Діда Мороза, до якого прикладали фото, а в деяких зазначали, звідки і куди приїхала дитина.
Дитячий будинок «Ялинка» спеціалізується на роботі з дітьми, які мають порушення центральної нервової системи, психіки, мають вади зору та слуху, а також інфекцію ВІЛ.
Два роки тому «Ялинка» потрапив у скандал, коли батьки заявляли про те, що дітей не годують. Також дітей забирали з порушенням поведінки — багато з них боялися приймати ванну.
Також дитячий будинок виховує у дітях «почуття патріотизму», а вихователі розповідають, що «Крим є Росією».
16 січня правозахисники презентували звіт про депортацію громадян України на територію Росії та Республіки Білорусь, основним завданням якого є представлення депортації як широкомасштабної та систематичної практики, що застосовує Росія.
За різними даними, від 260 до майже 700 тисяч неповнолітніх українців перебувають в Росії.
Протягом літа і на початку вересня 2022 року перелік підстав для вивезення дітей доповнився начебто «відпочинком у таборах», після завершення якого дітей невизначений час утримують на території Росії «із метою навчання» та «з міркувань безпеки». Такі табори, як розповідає Рашевська, є також і в Білорусі.
До того ж у вересні Владімір Путін своїм указом розпочав процес диспансеризації — метод медичного обслуговування населення, який передбачає виявлення захворювань на ранніх стадіях. Усі діти на тимчасово окупованих територіях були вимушені проходити так звані «медичні огляди», в ході яких тимчасова окупаційна «влада» зробила висновок, що диспансеризації потребують щонайменше 11,5 тисяч дітей.
«Це серйозна загроза, оскільки якщо у літніх таборах хоча б є теоретична зміна, то за медичними обставинами дитину можна утримувати в Росії до настання її повноліття, а то й далі. Згідно із російським законодавством, фінансується це тільки для дитини, а її батьки залишаються на тимчасово окупованій території», — каже Катерина Рашевська.
Скільки дітей перебуває на тимчасово окупованих територіях невідомо через брак інформації звідти.
Фото: Aerial Recovery Group