Росіяни використовують Twitter, щоб просувати антиукраїнські наративи в Канаді — дослідження

Росіяни використовують Twitter, щоб просувати антиукраїнські наративи в Канаді — дослідження

Група канадських дослідників з Реджайнського університету, Інституту Макдональда-Лорʼє, Коледжу інформаційних досліджень Університету Меріленду та Стендфордського університету проаналізували канадський сегмент Twitter протягом року до повномасштабного вторгнення та після нього.

Дослідники виявили близько 90 твіттер-акаунтів (здебільшого канадських), які системно просували проросійські наративи. За два роки їх лайкнули та ретвітнули близько 200 тисяч інших унікальних користувачів.

Близько 60% акаунтів належать до крайніх правих, а близько 30% — є крайніми лівими, за якими раніше не спостерігалося відкритих симпатій до Росії. 

Дослідники з’ясували, що це була не російська ботоферма, а реальні облікові записи. Якщо крайні праві відкрито просувають самого Путіна, то ліві менш сфокусовані на підтримці дій російського уряду та більше критикують НАТО, вважаючи Альянс, а не Росію, причиною війни в Україні. 

У Twitter також поширюються наративи про те, що зовнішню політику Канади «захопила» українська діаспора, а антиросійські санкції призвели до інфляції та зростання цін на паливо. 

Дані показують, що інтенсивність проросійської риторики зросла майже вдвічі за три місяці до повномасштабного вторгнення. 

Також дослідники також провели соціологічне опитування, за результатами якого, близько чверті респондентів вважають, що НАТО розпочало російсько-українську війну.

Як зазначають дослідники, для канадського суспільства це перший сучасний випадок, коли наративи крайніх лівих сил набули такого рівня впливу у суспільному дискурсі.

Фото: AP