Росіяни виділили близько $6 млн на інформаційну операцію з дискредитації України та її воєнно-політичного керівництва — ГУР

Росіяни виділили близько $6 млн на інформаційну операцію з дискредитації України та її воєнно-політичного керівництва — ГУР

У РФ підготували серію провокативних матеріалів, які спрямовані перекласти відповідальність за підрив дамби Каховської ГЕС на Україну. Сума може збільшитися. 

Про це повідомили в Головному управлінні розвідки України. 

«Отримано інформацію про те, що російським агентством соціального проєктування запущено новий етап кампанії з дискредитації українського військового командування та державних діячів», — йдеться у повідомленні. 

Під кожним матеріалом розміщуватимуться коментарі з фейкових акаунтів, нібито від імені українських та іноземних читачів. Це начебто має створити враження «живої» дискусії та залучити до обговорення реальних користувачів мережі.

Підготовлені заголовки публікацій мають так званий клікбейтний характер та містять прямі звинувачення воєнно-політичного керівництва, зокрема, Президента України. 

Нагадаємо, перехоплення СБУ свідчить, що Каховську ГЕС підірвала диверсійна група росіян. 

«Це наша [російська — ред.] диверсійна група. Вони хотіли цією дамбою залякувати. Пішло не по плану. Сталося більше, чим вони планували», — каже російський військовий.