Росіяни розграбували Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка

Росіяни розграбували Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка

Російські військові впродовж чотирьох днів вивозили речі з музею до тимчасово окупованого Криму, зокрема колекцію творів мистецтва XVII-XX століть.

Про це повідомляє Херсонський художній музей.

Експонати вивозили фурами та у шкільному автобусі в супроводі озброєних людей у цивільному. У музеї стверджують, що армії РФ допомагала призначена росіянами так звана «директорка» музею Наталя Десятова і деякі співробітники музею, які погодились працювати на росіян.

«Це по-їхньому називається "евакуація", по-нашому — мародерство під гаслами "збереження культурних цінностей"», — йдеться в повідомленні.

Колекція Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка налічує понад десять тисяч творів мистецтва, зокрема картини Івана Айвазовського, Миколи Пимоненка та Сергія Васильківського, а також ікона «Юрій Змієборець зі святими апостолами Петром і Павлом».

«З 31 жовтня по 3 листопада окупантська "влада" завезла в музей три-чотири десятки людей, які виносили твори мистецтва й оргтехніку – все, що бачили, все, до чого дотягувалися їхні загребущі руки. Про делікатне ставлення до старовинних раритетів навіть не йдеться – картини не запаковували спеціальним чином для перевезення, а замотували в якесь ганчір’я», — наголосили в музеї.

Поліція Херсонщини вже відкрила кримінальне провадження за фактом пограбування Херсонського художнього музею.

Фото: Херсонський Художній Музей | Facebook