Росія незаконно утримує щонайменше 180 бранців Кремля
Згідно з даними Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, саме таку кількість затриманих громадян України росіяни незаконно затримали в тимчасово окупованому Криму або вивезли на півострів. 40 із них арештовані, 125 — ув’язнені, 18 осіб не мають процесуального статусу. Близько 60% незаконно затриманих — кримські татари.
До того ж росіяни незаконно затримують українців і в інших тимчасово окупованих регіонах. Про їхні долі є менше публічної інформації, оскільки Росія заперечує факти цих незаконних арештів.
1. Окупаційний суд продовжив до травня строк незаконного утримання ветерана російсько-української війни Олександра Зарівного
Стало відомо, що росіяни утримували Зарівного у психіатричній лікарні нібито для проведення «експертизи».
Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
Після його повернення з лікарні окупаційний Київський районний суд Сімферополя продовжив термін ув’язнення до кінця травня.
У березні 2022 року Зарівного викрали з тимчасово окупованих Олешок, чотири тижні утримували в Херсоні, а потім вивезли в тимчасово окупований Сімферополь.
До початку повномасштабного вторгнення чоловік очолював спілку ветеранів Олешківського району». У 2015 році брав участь у російсько-українській війні у складі 36-ї окремої бригади морської піхоти.
2. 27 лютого окупаційні силовики незаконно затримали двох жителів тимчасово окупованого Севастополя, «звинувативши» їх у співпраці з українськими спецслужбами
Щонайменше один із затриманих був громадянином України.
Про це свідчить заява пропагандистських ресурсів.
Особи незаконно затриманих не розголошують, проте відомо, що одному чоловіку близько 28 років, а іншому — 44.
На відео, опублікованому росіянами, видно, що старший незаконно затриманий володіє українським паспортом.
3. 28 лютого окупаційні силовики прийшли з незаконними обшуками до домівки кримського татарина Соїна Джемілова
Вони шукали його сина Абдуллу через те, що той нібито причетний до пошкодження залізниці у тимчасово окупованому Криму.
Про це повідомляє «Кримська солідарність».
Вони не застали Абдуллу, а його рідним не повідомили, що саме шукали.
24 лютого партизанський рух «Атеш» взяв на себе відповідальність за пошкодження залізниці в тимчасово окупованому Криму. Рух стверджує, що пошкодив залізничне полотно біля села Поштове.
4. Стан здоров’я бранця Кремля Зеврі Абсеїтова погіршився
Він провів за ґратами вже 7 років. Незаконно затриманий скаржиться на підвищений тиск, болі в шлунку, нирках та суглобах.
Про це «Кримській солідарності» повідомила дружина Абсеїтова, яка відвідала його у колонії.
Крім того, в області його живота з’явилися ущільнення невідомого походження.
Його затримали у 2016 році у справі так званої «першої Бахчисарайської групи Хізб-ут Тахрір». У 2018 році російський суд виніс йому «вердикт» — майже 9 років незаконного ув’язнення.