Росія незаконно утримує щонайменше 180 бранця Кремля

Росія незаконно утримує щонайменше 180 бранця Кремля

Згідно з даними Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, саме таку кількість затриманих громадян України росіяни незаконно утримують в тимчасово окупованому Криму. 40 із них арештовані, 125 — ув’язнені, 18 осіб не мають процесуального статусу. Близько 60% незаконно затриманих — кримські татари.  

За останні два тижні двоє бранців померли у російському незаконному ув’язненні

До того ж росіяни незаконно затримують українців і в інших тимчасово окупованих регіонах. Про їхні долі є менше публічної інформації, оскільки Росія заперечує факти цих незаконних арештів.

17 лютого окупаційний суд виніс «вирок» незаконно затриманому громадянину України Олексію Кисельову — 8.5 років ув’язнення

22 липня 2022 року росіяни викрали чоловіка з його домівки в тимчасово окупованому Генічеську та вивезли у Сімферополь. Захист Кисельова оскаржуватиме рішення в апеляційному суді. Про це повідомив кореспондент ініціативи «Кримський процес».Росіяни катували Кисельова та примусили його звести на себе наклеп — «зізнатися» у членстві в кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана та організації «морської блокади» півострову.

Олексій Кисельов — капітан першого рангу запасу, колишній командир корабля управління ВМС України «Славутич» та співзасновник громадської організації «Переселенець СОС». 

Бранця Кремля Андрія Захтея звільнили з-під незаконного ув’язнення, проте відправили у «центр тимчасового утримання іноземців»

Захтей провів за ґратами 6.5 років за звинуваченнями у допомозі «українським диверсантам». Він не перший українець, якого відправили у «центр тимчасового утримання іноземців»Про це повідомляє видання «Ґрати». 

Захтей мешкав у тимчасово окупованій Євпаторії. Влітку 2016 року росіяни викрали його та обвинуватили у тому, що він нібито планував перевозити «українських диверсантів» по півострову. Російські силовики катували незаконно затриманого та примусили звести на себе наклеп. Водночас він не став обвинувачувати інших людей.

Він відбув 6.5 років у в’язниці, проте росіяни відправили його, як громадянина України, у «центр тимчасового утримання іноземців» у Ростовській області. 

Нещодавно так само вони вчинили і з іншим українцем — військовим Євгеном Добринським. У січні 2023 року Кримська правозахисна група повідомляла, що викрадений росіянами Добринський звільнився з колонії. Його росіяни також відвезли у «центр тимчасового утримання іноземців».

Окупаційний суд продовжив Андрію Білозерову незаконний домашній арешт

Росіяни переслідують Білозерова за те, що житель тимчасово окупованого Сімферополя на своїй сторінці у «ВКонтактє» писав про воєнні злочини російських військових в Україні.

Про це «рішення» Білозеров розповів проєкту «Крим.Реалії».

Це вже третя справа проти чоловіка. Наприкінці грудня окупаційний суд у Сімферополі призначив Білозерову два місяці домашнього арешту за пост у «ВКонтактє». Чоловік написав, що російські військові вбивали українських цивільних протягом восьми років російсько-української війни і продовжують робити це зараз. 

Раніше житель тимчасово окупованого півострову працював у технікумі, але його звільнили за проукраїнську позицію.

Стан здоров’я бранця Кремля Івана Яцкіна погіршився

Він скаржиться на поганий зір та проблеми зі зубами. Росіяни не надають йому медичну допомогу, а навпаки відправляють його у штрафний ізолятор з найгіршими умовами утримування. 

Про це «Суспільному» розповіла дружина Яцкіна Гульнара Кадирова.Нагадаємо, у 2019 році росіяни у тимчасовому окупованому Криму незаконно затримали громадянина України та вивезли в Москву. У 2021 році окупаційний суд виніс «вердикт» у справі про «державну зраду» Яцкіна — 11 років ув’язнення. 

Протягом його перебування у колонії росіяни не надають йому медичної допомоги. Наприклад, у 2021 році в нього загострилась хронічна хвороба тромбофлебіт. Яцкін просив дати йому знеболювальні, але адміністрація колонії відмовилася. 

Гульнара Кадирова розповіла, що росіяни провокують Яцкіна на порушення. «Якось його помістили в ШІЗО і протримали добу без взуття (взимку), залишивши при цьому відчинене вікно. На мій погляд, це провокація з подальшою можливістю збільшення терміну», — сказала вона.