Робота Служби безпеки України за 20-27 вересня
Щотижня ми готуємо дайджести новин про допомогу Україні, яку надають інші країни, про те, що відбувається у внутрішній політиці та чим займається Служба безпеки України, а також про процеси щодо бранців Кремля.
Сьогодні публікуємо новини про роботу СБУ.
СБУ викрила агентурну мережу російських спецслужб, яка діяла на оборонному заводі Миколаївщини
Контррозвідка Служби безпеки провела багатоетапну спецоперацію, у результаті якої викрила на Миколаївщині агентурну мережу Головного управління Генштабу ЗС РФ.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Керівником групи був працівник місцевого оборонного підприємства, якого російська розвідка завербувала ще під час його навчання у військовому інституті в СРСР.
Він створив власну агентурну мережу на території області. До її складу залучив свою дружину, з якою працював на оборонному заводі, та ще двох знайомих.
Зловмисники збирали розвіддані про кількість та види військової техніки Сил оборони, яка прибуває до області, зокрема для ремонту і техобслуговування. Також вони відстежували місця базування та маршрути переміщення підрозділів ЗСУ.
СБУ затримала в Черкасах чоловіка, який виманював гроші з родин загиблих військових
Служба безпеки затримала в Черкасах зловмисника, який вимагав з родин загиблих українських військових частку від грошової допомоги, яку вони отримували від держави.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Чоловік вимагав у родин частку від грошової допомоги, а у випадку відмови — погрожував потерпілим насильством та фізичною розправою, у тому числі над їхніми дітьми.
У такий спосіб він вимагав майже 800 тис. грн від матері та сестри військового ЗСУ, який загинув навесні 2022 року під Сєвєродонецьком.
Щоб отримати цю суму, зловмисник регулярно телефонував родині з анонімних номерів і погрожував жінкам убивством, якщо ті не заплатять.
СБУ повідомила про підозру керівникам сумського заводу, які постачали до Росії насоси для атомних реакторів
Служба безпеки викрила схему постачання до Росії стратегічно важливої продукції для атомної енергетики та нафтогазової галузі.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Це підприємство входить до структури російської фінансово-промислової групи ГМС, яка є однією з найбільших «донорів» бюджету Росії.
Після повномасштабного вторгнення керівництво сумського заводу розробило схему постачання української продукції до Росії в обхід санкцій.
Для цього вони залучили підконтрольні собі комерційні структури з декількох країн Європи та Азії. Іноземні підприємства закуповували насосне обладнання нібито для своїх потреб, а потім переправляли його кінцевим замовникам.
Крім цього, посадовці постачали українське насосне обладнання до двох азійських країн для будівництва атомних електростанцій під керівництвом «Росатому».
СБУ викрила у Львові ексочільника оборонного заводу, дії якого призвели до розукомплектування комплексів ППО
Служба безпеки та БЕБ викрили на корупції колишнього керівника стратегічного підприємства оборонного-промислового комплексу на Львівщині.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
До початку 2022 року фігурант давав необґрунтовані вказівки підлеглим на розукомплектування комплексів ППО, які привозили на це підприємство для ремонту та модернізації. Потім він привласнював «списані» деталі, які містили значну частину дорогоцінних металів.
Незаконна діяльність посадовця призвела до фактичного «роззброєння» декількох комплексів української ППО на суму майже 2.4 млн грн.
СБУ затримала у Херсоні священника УПЦ (МП), який торгував російською зброєю та боєприпасами
Служба безпеки спільно з Національною поліцією затримала настоятеля одного із храмів УПЦ (МП) на Херсонщині. Він підпільно продавав російську зброю та боєприпаси.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Чоловік зберігав арсенали у двох схронах. Один із них був на території будівництва нового храму УПЦ (МП) у Херсоні.
Правоохоронці затримали його при спробі продати два переносні зенітно-ракетні комплекси «Ігла» з комплектуючими.
Священник також «пропонував» придбати боєприпаси до ручних протитанкових гранатометів РПГ-7. Їх вартість він оцінив у 115 тис. гривень.
Загалом СБУ вилучила:
- кулемет та автомат Калашникова з комплектуючими;
- три бойові гранати Ф-1;
- майже сім тис. набоїв до автоматичної зброї, у тому числі великокаліберних зразків.
СБУ повідомила про підозру так званому «очільнику» «медіахолдингу днр» Роману Беседіну
Служба безпеки зібрала доказову базу на так званого «керівника» «медіахолдингу днр» Романа Беседіна.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Роман Беседін у 2018 році добровільно очолив так званий «медіахолдинг», який зареєстрований у Росії та об’єднує всі друковані видання на тимчасово окупованій частині Донеччини.
Після початку повномасштабного вторгнення він розгорнув агіткампанію на підтримку так званого «приєднання» окупованої частини Донецької та Луганської областей до складу РФ. Беседін давав вказівку підлеглим пропагандистам активно висвітлювати російську «паспортизацію» місцевих жителів та робити фейкові публікації про так званий «референдум» у 2022 році.