Робота Служби безпеки України за 19-26 квітня

Робота Служби безпеки України за 19-26 квітня

Щотижня ми готуємо дайджести новин про допомогу Україні, яку надають інші країни, про те, що відбувається у внутрішній політиці та чим займається Служба безпеки України, а також про процеси щодо бранців Кремля.

Сьогодні публікуємо новини про роботу СБУ впродовж 19-26 квітня

СБУ ідентифікувала командира батальйону Росгвардії, який причетний до катувань українців 

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Йдеться про командира батальйону 96-го полку оперативного призначення 46 оперативної бригади військ Росгвардії підполковника Аюба Ельдарова.

У травні 2022 року його призначили так званим «комендантом» одного із селищ у тимчасово окупованому Бердянському районі. На цій посаді росіянин сформував так звані «каральні загони», які мали розшукувати та викрадати представників українського руху опору. 

Після того, до українців застосовували тортури, використовуючи отруйні хімічні речовини, електрострум та задушливі гази у спеціально обладнаних камерах.

За матеріалами СБУ суд арештував активи підсанкційного олігарха Вадима Новінського 

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Арешт накладено на 18 млн кубометрів газу, які Вадим Новінський зберігав у сховищах «Укртрансгазу». Загальна вартість блакитного палива становить понад 144 млн гривень.

Щоб уникнути санкцій РНБО, Новінський перереєстрував власні газовидобувні підприємства на декількох афілійованих осіб, які безпосередньо пов'язані з РФ.

СБУ повідомила про підозри ще вісьмом колаборантам

Про це повідомляє пресслужба СБУ 

Серед підозрюваних так званий «депутат держради Республіки Крим» від партії «Єдіная Расія». Він очолював «парламентський комітет з аграрної політики та сільських територій». На цій посаді чоловік забезпечував незаконне вивезення зерна з тимчасово окупованих територій півдня до Росії.

Серед тих, хто отримав підозру, також так звана «міністерка охорони здоров'я» та «заступник міністра внутрішніх справ» незаконних збройних формувань «лнр».

Крім цього, СБУ ідентифікувала чотирьох керівників так званих «гуманітарних центрів» від «Єдіної Расії» на окупованій частині Луганської області.

СБУ затримала двох чоловіків, які на початку повномасштабного вторгнення підпалили пожежно-рятувальну частину на Київщині

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Чоловіки працювали у 41-й державній пожежно-рятувальній частині Головного управління ДСНС у Київській області.

Підпал чоловіки влаштували на вимогу російських військ у селищі Іванків. Росіяни хотіли, щоб селище залишилося без робочої рятувальної частини, а також залякати місцевих. 

Крім цього, підозрювані повідомили росіянам персональні дані колишніх військових.

СБУ ідентифікувала 12 осіб, які працювали у так званому «МВС» РФ на Херсонщині 

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Під час перебування на «посадах» у так званому «головному управлінні МВС РФ у Херсонській області» підозрювані незаконно затримували українців. 

Серед підозрюваних троє колишніх правоохоронців, які добровільно приєдналися до росіян. 

СБУ викрила керівництво медичного закладу на Хмельниччині, що виготовляло фіктивні медичні довідки

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Ці довідки використовували для отримання групи інвалідності, що дозволяє ухилитися від військової служби.

Прибуток від продажу таких довідок становив 150 тисяч доларів на місяць.

До справи причетні також представники профільних лікарень та шестеро довірених осіб, які шукали чоловіків, що не хочуть проходити військову службу та планують виїхати за кордон. 

СБУ повідомила про підозру голові парламенту Чечні 

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Йдеться про Магомеда Даудова, який причетний до тимчасової окупації частини території України. Він входить до найближчого оточення Рамзана Кадирова.

Правоохоронці встановили, що з травня 2022 року Даудов причетний до формування нових штурмових підрозділів російських військ, які дислокуються на території північного Кавказу. Зокрема, він причетний до формування таких підрозділів як «південь-ахмат», «захід-ахмат» та «схід-ахмат».

«Мобілізовані» проходять військовий вишкіл в університеті спецназу у місті Гудермес Чеченської республіки. Після цього їх відправляють до тимчасово окупованих територій України.