Робота Служби безпеки України за 1-7 червня

Робота Служби безпеки України за 1-7 червня

Щотижня ми готуємо дайджести новин про допомогу Україні, яку надають інші країни, про те, що відбувається у внутрішній політиці та чим займається Служба безпеки України, а також про процеси щодо бранців Кремля.

Сьогодні публікуємо новини про роботу СБУ впродовж 1 — 7 червня.

СБУ затримала військового, який співпрацював з росіянами

Служба безпеки України затримала українського військового, який співпрацював з російськими спецслужбами.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Мешканця Бахмута ще до початку повномасштабного вторгнення завербував представник Головного управління Генерального штабу ЗС Російської Федерації Нікіта Клімовскій. 

Після 24 лютого українець повідомляв росіянам наслідки повітряних атак по Бахмуту, координати мостів у місті та на його околицях. 

Згодом отримав завдання мобілізуватися до ЗСУ та збирати інформацію про кількість особового складу, озброєння в українському війську та можливі візити представників вищого командування Збройних Сил. 

СБУ повідомила про підозру митрополиту та секретарю УПЦ МП з Житомирщини, які розпалювали ворожнечу 

Служба безпеки України повідомила про підозру двом посадовцям єпархії УПЦ МП на Житомирщині через розпалювання ворожнечі.

Про це повідомляє пресслужба СБУ 

Митрополит впродовж декількох років писав тексти для листівок та брошур, які містили проросійські наративи. У цих брошурах ображали релігійні почуття представників інших конфесій.

Секретар єпархії розповсюджував ці брошури серед священників та вірян. 

На Сумщині СБУ викрила підприємців, які продавали товари для російської залізниці

Служба безпеки України викрила двох підприємців з Сумщини, які продавали товари для російської військової промисловості.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

До справи причетні власник підприємства з виробництва електротехнічного обладнання для різних видів транспорту та його бізнес-партнер. 

Чоловіки налагодили серійне виробництво стартерів на дизельні двигуни для російської залізниці. Цю продукцію перевозили до Росії в обхід контрольно-пропускних пунктів на державному кордоні. Потім передавали підприємствам російської залізниці, зокрема, у тимчасово окупованому Криму. 

СБУ вкотре наклала арешт на активи Оксани Марченко

Служба безпеки України наклала арешт на активи, які належать дружині Віктора Медведчука Оксані Марченко.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Цього разу під арешт потрапили корпоративні права в АТ «Ексімнафтопродукт», ПрАТ «Синтез Ойл», ПрАТ «Синтез Транзит», ТОВ «Укрлоудсистем», АТ «Одеснафтопродукт», ПрАТ «Чорноморський паливний термінал» та ТОВ «Альбіон Коммодітіз».

Марченко володіла частками у цих компаніях через низку офшорних структур. Загальна вартість заблокованих активів становить майже 740 млн гривень.

СБУ затримала агента білоруського КДБ, який стежив за північним кордоном України

Служба безпеки України затримала громадянина Білорусі, який стежив за північним кордоном України на вимогу білоруських спецслужб.

Про це повідомляє пресслужба СБУ. 

Чоловік є громадянином Білорусі, але тривалий час проживав на Рівненщині. Його завербували білоруські спецслужби на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 

Серед завдань — збір даних про оборону північного кордону та переміщення військової техніки. 

СБУ затримала працівника Херсонської ОВА, який під час окупації співпрацював з росіянами 

Служба безпеки України затримала чинного працівника Херсонської обласної військової адміністрації, який співпрацював з росіянами під час окупації міста.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

У період окупації Херсона чоловік добровільно погодився співпрацювати з росіянами та обіймав посаду у так званому «головному управлінні мвс Херсонської області». 

До його «обов'язків» входило формувати так звані «експертизи фінансової діяльності підприємств».

СБУ викрила агентурну мережу російського ГРУ, яка шпигувала за українськими військовими на Яворівському полігоні 

Служба безпеки України викрила трьох людей, які стежили за українськими військовими на Яворівському полігоні на Львівщині на вимогу російських спецслужб.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

До агентурної мережі входили двоє військових та лікарка, яких завербували російські спецслужби ще до початку повномасштабного вторгнення. Після 24 лютого 2022 року вони збирали інформацію, яка цікавила росіян. 

Зокрема, один із затриманих передавав дані про локації окремих підрозділів українських військ та про співпрацю українських військових з міжнародними партнерами.

СБУ оголосила підозру російський пропагандистці Юлії Лозановій (Вітязєвій), яка виправдовує підрив російської ГЕС

Служба безпеки України оголосила підозру російський пропагандистці Юлії Лозановій більш відомій як Юлія Вітязєвева, яка виправдовує підрив Каховської ГЕС 6 червня 2023 року. 

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Лозанова уродженка Одеси, але у 2015 році переїхала до Росії. Вона використовує різні медіамайданчики для виправдовування російських військ. 

Зокрема, 6 червня вона одна із перших російських пропагандистів почала виправдовувати підрив Каховської ГЕС. Для цього вона публікувала відповідні дописи на своєму каналі у Telegram.