Робота Служби безпеки України 8-15 лютого

Робота Служби безпеки України 8-15 лютого

СБУ спільно з ДБР провела слідчі дії на митниці 

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зокрема, обшуки відбулись у Центральному апараті Державної митної служби та Волинській, Львівській, Житомирській, Тернопільській, Чернівецькій, Одеській, Київській, Рівненській і Закарпатській регіональних митницях України.

Вони встановили близько 50 суб’єктів господарської діяльності, які допомагали митникам реалізовувати тіньові схеми. 

На Житомирській митниці СБУ викрила нові схеми зловживань. Підозру отримали пʼять головних інспекторів митного посту.

Їхня протиправна діяльність призвела до збитків державі щонайменше на 3,5 млн грн. За даними слідства, посадовці займалися махінаціями щодо митного оформлення вантажних автомобілів. Зокрема, вони занижували розмір платежів під час розмитнення автівок, які імпортували з ЄС.

СБУ повідомила про підозру посадовцям, які незаконно змінювали дані в електронній системі в галузі будівництва

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Вони видавали незаконні сертифікати атестації архітекторів, змінюючи персональні дані у раніше виданих сертифікатах.

Вони використовували електронний ключ входу у систему, який належав керівнику національної спілки архітекторів. А змінювали дані у сертифікатах архітекторів з тимчасово окупованого Криму.

У Запоріжжі СБУ викрила ботоферму, яка закликала донатити на підтримку російських військ

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Боти поширювали дезінформацію про ситуацію на фронті на півдні, популяризували російські війська, а також дискредитували командування українських військових та закликали ухилятись від мобілізації.

Першоджерелом для поширення пропаганди був Telegram-канал російського пропагандиста Рогова. Ботоферма налічувала близько 2 тисяч фейкових акаунтів у соцмережах.

СБУ повідомила підозри так званій «очільниці» «міносвіти днр» та пропагандистці Монтян  

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Громадянка РФ спочатку мешкала в Урмундії, а в липні 2022 року отримала «призначення» в тимчасово окупованому Донецьку. На посаді «міністерки освіти» вона намагається наблизити шкільну програму до російських стандартів та змушує вчителів їздити до Росії на проходження курсів з підвищення кваліфікації. 

Пропагандистка Тетяна Монтян перебуває на території РФ. Вона бере участь в інформаційно-психологічних спецопераціях російських спецслужб. Вона виступає на російських телеканалах, де закликає до змін державних кордонів України, а також веде власний YouTube та Telegram-канал, де поширює дезінформацію.

В Одесі СБУ затримала працівника суду, який попереджав злочинців про заплановані обшуки

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Він за гроші повідомляв фігурантам кримінальних справ про заплановані слідчі дії правоохоронців. Це дозволяло їм знищувати докази і переховуватися від правоохоронців. 

За свої дії працівник суду брав від ста до тисячі доларів залежно від важливості справи та термінів проведення процесуальних дій.

СБУ викрила українську корпорацію, яка сплачувала «податки» НФЗ «днр»

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Українська міжрегіональна продовольча корпорація мала частину активів на тимчасово окупованій території Донецької області. 

За даними СБУ, компанія перерахувала понад чотири мільйони у гривневому еквіваленті у так званий «бюджет днр».

Також компанія відраховувала кошти у так званий «фонд Пушиліна» на підтримку російських військ.

СБУ і ДБР провели обшуки на об’єктах колишнього нардепа і російського олігарха, які можуть бути причетні до корупційних схем

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Серія обшуків пройшла у рамках кримінального провадження про зловживання службовим становищем посадовцями «НАК «Надра України». 

Правоохоронці встановили, що внаслідок протиправної діяльності посадових осіб компанії та низки комерційних структур Україна втратила право на Сахалінське нафтогазове родовище у Харківській області. 

На розробку даного родовища Україна витрачено понад 1 млрд грн з державного бюджету. За даними геологорозвідувальних робіт, поклади газу на цьому родовищі становлять щонайменше 15 млрд кубометрів. 

За матеріалами СБУ прокуратура повідомила про підозру колишньому першому заступнику міністра охорони здоров’я

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Уряд звільнив його минулого тижня. Він сприяв незаконній реєстрації іноземних лікарських засобів недоведеної якості. 

Правоохоронці встановили, що він ухвалив рішення щодо державної реєстрації за спрощеною процедурою зарубіжного препарату, який фактично є біологічно активною добавкою і потребує додаткових досліджень.

Наразі вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

СБУ викрила шахраїв, які вкрали майже 100 млн грн з рахунків мешканців Маріуполя

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними СБУ, до організації оборудки причетне злочинне угруповання з тимчасово окупованого Донецька, яке діяло за координації російських спецслужб. 

Зловмисники телефонували до українських банків нібито від імені власників рахунків і отримували доступ до онлайн банкінгу. Для проходження ідентифікації вони використовували клієнтські бази захоплених філій у Маріуполі та спецобладнання для зміни маршрутизації дзвінків.

Їм вдалося дізнатися персональні дані майже 4 тисяч маріупольців, у тому числі тих, які загинули або яких примусово вивезли до РФ.