Робота Служби безпеки України 27 вересня — 4 жовтня

Робота Служби безпеки України 27 вересня — 4 жовтня

Щотижня ми готуємо дайджести новин про допомогу Україні, яку надають інші країни, про те, що відбувається у внутрішній політиці та чим займається Служба безпеки України, а також про процеси щодо бранців Кремля.

Сьогодні публікуємо новини про роботу СБУ.

СБУ повідомила про підозру ексадвокату Віктора Медведчука та Анатолія Шарія, який співпрацював з так званим «урядом РФ» на Херсонщині

Служба безпеки зібрала доказову базу на колаборанта Валентина Рибіна, який зараз очолює так званий «організаційно-правовий департамент міністерства інформполітики Херсонської області РФ»

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Валентин Рибін на початку повномасштабного вторгнення виїхав за кордону закликав українців припинити спротив росіянам.

Згодом Рибін приїхав до тимчасово окупованої частини Херсонської області, де почав співпрацювати з місцевою окупаційною «адміністрацією».

Також він увійшов до складу російської партії «Єдіная Расія», від якої намагався «балотуватися» до так званих «законодавчих зборів Херсонської області» восени цього року.

СБУ затримала у Києві агента ФСБ який хотів вступити до школи «Армії дронів», щоб шпигувати за українськими військовими

Співробітники Служби безпеки провели спецоперацію, у результаті якої в Києві затримали ще одного агента ФСБ. Він збирав розвіддані про спецпідрозділи ЗСУ та СБУ, які спеціалізуються на використанні безпілотних літальних апаратів.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Таке завдання чоловік отримав від свого «куратора» у російських спецслужбах. Він мав вступити до однієї з київських шкіл «Армії дронів».

Після цього він мав встановити локації полігонів,  де навчають управляти ударними та розвідувальними безпілотниками, та виявити місця базування українських спецпідрозділів БпЛА та їхніх дронів.

Росіяни планували завдати повітряних атак по цих місцях.

На Миколаївщині СБУ затримала 13 людей, які співпрацювала з росіянами

Служба безпеки провела на Миколаївщині  спецоперацію, у результаті якої викрила ще одну російську агентурну мережу. До її складу входило 13 місцевих, які працювали на ФСБ.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зловмисники збирали розвіддані про місця базування та переміщення Сил оборони на території області. Вони коригували повітряні атаки Росії по житловій та соціальній інфраструктурі Миколаєва.

Саме за їхнім наведенням російські війська вдарили із зенітно-ракетного комплексу С-300 по багатоповерховому будинку у Миколаєві восени 2022 року. Тоді внаслідок обстрілу загинуло семеро людей, у тому числі дитина.

Це була одна із найбільших агентурних мереж, які викривали з початку повномасштабного вторгнення.

СБУ зібрала доказову базу на так званого «кадирівця», який катував українських полонених і вимагав гроші з їхніх сімей за припинення тортур

Служба безпеки встановила особу ще одного російського військового, який причетний до масових катувань військовополонених та цивільних жителів у тимчасово окупованій  частині Запорізької області.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Полковник Зелімхан Агмерзоєв є командиром 3-ї роти полку поліції федерального управління позавідомчої охорони військ Росгвардії у Чеченській республіці.

Після окупації Мелітопольського району він сформував та очолив каральні загони, які проводили репресії на території району.

За наказом Агмерзоєва його підлеглі катували українських військовополонених та цивільних жителів окупованих населених пунктів. Під час тортур він особисто телефонував близьким родичам потерпілих і вимагав з них гроші за припинення фізичних знущань над полоненими та викраденими людьми.

Зокрема, Агмерзоєв вимагав 500 тис. гривень з дружини військового ЗСУ, який потрапив у полон росіян під час боїв на півдні.

У Харкові та на Житомирщині СБУ затримала трьох агентів російського ГРУ

Контррозвідка Служби безпеки викрила агентурну мережу головного управління генштабу ЗС РФ, яка діяла у Харківській та Житомирській областях.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Серед них був один громадянин РФ. Вони збирали інформацію про місця дислокації та переміщення Сил оборони на території обох областей.

Також вони приховано відстежували дані про повітряні атаки на місцеві об’єкти критичної та соціальної інфраструктури, а потім направляли до російських спецслужб «звіти» про наслідки атак.

СБУ повідомила про підозру гендиректору російської авіакомпанії «223 льотний загін» Міноборони РФ

Служба безпеки зібрала доказову базу на Юрія Вєлікоклада – підсанкційного гендиректора російської авіакомпанії «223 льотний загін» Міноборони РФ.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Юрій Вєлікоклад надає  літаки для перекидання російських бойовиків та озброєння з Близького Сходу та Африки на війну в Україну.

Саме він організував переправлення дронів-камікадзе типу «Шахед» з Ірану до українського кордону, якими 3 липня атакували Суми. Тоді росіяни завдали удару по двох багатоповерхових житлових будинках та адмінбудівлі у центральній частині міста. 

Перевезення іранських дронів на територію РФ здійснювали на борту військово-транспортного літака Іл-76 з льотного парку авіакомпанії Вєлікоклада.

Крім того, наприкінці 2022 і на початку 2023 років посадовець надав літаки для перекидання з Африки на війну в Україну підрозділів російської приватної військової компанії «Вагнер». Надалі бойовиків переправляли в район Бахмута для штурму міста.