Робота Служби безпеки України 11-17 травня

Робота Служби безпеки України 11-17 травня

Щотижня ми готуємо дайджести новин про допомогу Україні, яку надають інші країни, про те, що відбувається у внутрішній політиці та чим займається Служба безпеки України, а також про процеси щодо бранців Кремля.

Сьогодні публікуємо новини про роботу Служби безпеки України 11 — 17 травня. 

СБУ повідомила про підозри трьом колишнім депутатам від Партії регіонів

Служба безпеки України повідомила підозри у державній зраді в умовах воєнного стану колишнім депутатам від Партії регіонів Олегу Царьову, Дмитру Святашу та Ігорю Маркову.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Слідство встановило, що Царьов співпрацював з керівництвом Міноборони РФ після початку повномасштабного вторгнення та передавав росіянам дані про наслідки ракетних ударів по Україні. 

Дмитро Святаш передавав росіянам дані про озброєння, час та напрямки руху українських військових на Харківщині. 

Ігор Марков регулярно виправдовував російську агресію проти України. Тому йому додатково оголосили підозри ще за двома статтями — за статтею 436 (пропаганда війни) та статтею 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

На Полтавщині СБУ викрила чоловіків, які постачали до Росії обладнання для виробництва ЗРК С-300 

У Полтавській області Служба безпеки України викрила двох чоловіків, які передавали до Росії обладнання для військової техніки. Зокрема, це обладнання використовують для виробництва зенітних-ракетних комплексів С-300.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

До цієї справи причетний керівник підприємства, що виробляє алмазні інструменти, і його спільник, що має бізнес в РФ.

Вони таємно переправляли продукцію, яку використовують підприємства військово-промислового комплексу Росії. Зокрема, вони контактували з підприємством, яке виготовляє комплектуючі для російських зенітно-ракетних комплексів С-300 та С-400.

СБУ викрила колишнього міністра освіти Табачника на співпраці з ФСБ

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Слідство встановило, що Дмитро Табачник безпосередньо контактує зі співробітником дев'ятого Департаменту оперативної інформації п'ятої служби ФСБ Алєгом Козловим.

Також колишній міністр освіти брав активну участь в організації так званих «референдумів» на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей, а також координував процес перетворення навчальних закладів та лікарень на цих територіях на казарми для військових РФ.

Крім цього, Дмитро Табачник причетний до розграбування майна, яке належить жителям Мелітополя.

СБУ затримала двох приватних детективів, які поширювали конфіденційну інформацію з державних реєстрів 

Служба безпеки України викрила колишнього міліціонера, який разом із спільником поширював конфіденційну інформацію з державних реєстрів.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Раніше чоловік працював слідчим одного із київських райвідділів міліції, а у 2015 році відмовився проходити атестацію і звільнився з служби.

Він та його знайомий збирали для клієнтів детективного агентства дані про інших громадян. Зокрема, це стосується даних, які зберігаються в державних реєстрах.

СБУ оголосила про підозру так званому «коменданту» Балаклії, який причетний до катування мешканців міста

Служба безпеки України встановила особу та оголосила підозру так званому «коменданту» Балаклії, який причетний до створення у місті катівень.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Ним виявився військовий комендант Калінінградського гарнізону ЗС РФ із позивним Граніт.

У березні 2022 року росіянин приїхав до Балаклії на Харківщині, де координував дії російських військових та бойовиків незаконних збройних формувань «л/днр».

Потім його призначили на посаду так званого «коменданта», на якій російський військовий організовував незаконне затримання мешканців Балаклії. Саме за його наказом росіяни створювали катівні у місті.

У Запоріжжі СБУ затримала колишнього міліціонера, який хотів приєднатися до ПВК «Вагнер»

У Запоріжжі Служба безпеки затримала колишнього міліціонера, який намагався приєднатися до ПВК «Вагнер» та героїзував найманців цієї компанії у соціальних мережах.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Колишній поліцейський по напочатку повномасштабного вторгнення підтримав дії російських військ та розробляв план, як потрапити до тимчасово окупованого Мелітополя.

Також чоловік створив групу у забороненій соціальній мережі «Вконтактє», у якій героїзував ПВК «Вагнер» та їхнього очільника Євгєнія Прігожина.

СБУ викрила шістьох блогерів, які виклали у соціальні мережі відео та фото про роботу ППО в Києві

Служба безпеки викрила шістьох блогерів, які виклали у соціальні мережі відео та фото про роботу ППО в Києві під час масованої ракетної атаки 16 травня. 

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Блогери зокрема зняли результати ураження російських крилатих та балістичних ракет. Тим самим вони могли розкрити місцерозташування та специфіку роботи української ППО.

Ці відео та фото за лічені хвилини опинилися у російських пропагандистських пабліках та тих, які контролюють спецслужби.

Зловмисникам загрожує до восьми років ув’язнення.