Робота Служби безпеки України 1-7 лютого
СБУ знешкодила злочинні організації, які діяли в Києві та Дніпрі
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
У Києві угрупованням керував кримінальний авторитет «Лєший», який причетний до численних рейдерських захоплень підприємств.
Злочинці систематично вимагали гроші від підприємців, а у випадку відмови застосовували психологічний тиск, насилля, знищували майно і погрожували фізичною розправою.
У Дніпрі угрупування створювало штучні конфлікти між громадянами, а потім за гроші вирішувало проблему.
СБУ викрила працівника Укроборонпрому, який працював на російську розвідку, а також чоловіка, який поставляв росіянам комплектуючі для субмарин
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Працівник державного підприємства приховано збирав інформацію про наявне озброєння, яке надходить підрозділам ЗСУ на східному і південному напрямках.Також чоловік звітував про завдані ракетні удари по українських інфраструктурних об'єктах.
Інший підозрюваний купляв товари подвійного призначення в українських підприємств під виглядом цивільних приладів, а потім постачав їх до РФ.
СБУ викрила керівництво департаменту міграційної поліції, яке прикривали проституцію
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Керівник департаменту міграційної поліції та ще 12 осіб прикривали заклади, де жінки надавали інтимні послуги. До цих закладів поліцейські підбирали дівчат віком від 18-30 років з вразливим психо-емоційним станом.
Щомісячні прибутки, які отримали посадовці, становили майже 50 млн гривень.
СБУ повідомила про підозри топменеджеру Полтавського гірничо-збагачувального комбінату і посадовиці Держлікслужби
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Топменеджер Полтавського ГЗК вносив неправдиві відомості до документів підприємства, що спричинило значні збитки державі. Через його дії підприємство ухилилося від сплати рентних платежів за користування родовищами залізних руд на суму близько 2 млрд гривень.
Посадовиця Держлікслужби сприяла внесенню неправдивих відомостей до офіційних документів щодо лікарських засобів на користь приватного підприємства. Через це на ринок потрапила партія неякісних іноземних ліків на загальну суму понад 32 млн гривень.
СБУ викрила керівництво Сумської ОВА на розкраданні коштів, які були призначені для відбудови інфраструктури, а також посадовця Одеської ОВА, який вимагав гроші від підприємців
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
У Сумах заступник голови ОВА та виконуючий обов'язків керівника Департаменту капітального будівництва привласнювали гроші, які виділили на відбудову регіону після закінчення бойових дій.
В Одесі посадовець за хабарі пропонував підприємцям своє сприяння у виділенні земельних ділянок. СБУ задокументувала факт вимагання від одного з бізнесменів 6 тис доларів за виділення в оренду ділянки на березі Дунаю.
СБУ викрила працівників Чернівецької та Одеської митниць на масштабних корупційних схемах
Про це повідомляє пресслужба СБУ
У Чернівецькій області керівник одного з митних постів «гарантував» підприємцям не створювати штучні проблеми під час оформлення комерційних вантажів.
В Одесі посадовці митних постів «Одеса-порт» та «Білгород-Дністровський» налагодили схему отримання грошей від волонтерів, які завозять гуманітарну допомогу для війська.
7.СБУ викрила посадовців Міноборони на розкраданні коштів під час будівництва казарм
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Колишній керівник Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ та старший офіцер відділу технічного нагляду будівництва організували схему розкрадання понад 5 млн гривень. Ці кошти виділили ще у 2017 році для будівництва казарм для Миколаївського гарнізону.
За даними слідства, підрядник виконав умови договору не в повному обсязі. Гроші учасники схеми вивели в тінь.
СБУ викрила посадовців Адміністрації морських портів на розкраданні понад 90 млн гривень
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
До цього причетні колишній керівник Южненської філії державного підприємства та двоє його підлеглих. Вони уклали договір з підрядником на виконання днопоглиблювальних робіт у порту «Південний».
Вартість цих робіт була завищеною. Кошти, які виділила держава, перерахували на рахунок підприємства, але фактичний обсяг робіт не відповідав документам. Таким чином майже 90 млрд гривень вивели у тінь.
СБУ встановила, що компанії дружини Медведчука Оксани Марченко фінансували Росгвардію та МВД РФ
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Оксана Марченко є кінцевим бенефіціаром компаній і підприємств, які переводили на рахунки російських силових структур у тимчасово окупованому Криму мільйонні суми.
Компанії Марченко платили гроші росіянам за нібито охорону нерухомості Медведчука в Криму.
Також Марченко регулярно сплачувала «податки і збори» на користь Росії, загальна сума яких становить більше 50 млн у гривневому еквіваленті.
Наразі Марченко загрожує до 8 років позбавлення волі.
СБУ повідомила про підозри колишньому керівнику сцеслужби і генералу-майору міліції на Херсонщині, а також керівнику «Російської залізниці»
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Колишній керівник СБУ Олександр Якименко з 2014 року переховується в РФ. На початку повномасштабного вторгнення він запропонував росіянам допомогу, за що його призначили так званим «керівником» «державної служби безпеки в Херсонській області». На цій посаді від керував репресивними діями щодо руху опору.
Колишній начальник Управління МВС у Херсонській області після звільнення зі служби став депутатом облради від «Блоку Володимира Сальдо». У березні минулого року він зустрівся з представником ФСБ Росії, після чого мав шукати однодумців для створення «силового блоку». Цей блок мав репресувати рух опору.
Також підозру отримав керівник «Російської залізниці», який організовував доставку російської бронетехніки та особового складу до території України. Для цього він залучив 185 російських компаній, які надавали вагони, цистерни та платформи для забезпечення логічних потреб російської армії.
СБУ затримала коригувальників ракетних ударів по Одесі і Херсону, а також агентурну мережу, яка готувала теракти на Дніпропетровщині
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Чоловіки передавали росіянам дані про пересування українських військових на Таврійському напрямку, а також локацій об'єктів критичної інфраструктури.